Aizritējusi 15. Lauku diena

Publicēts 11.07.2014

16 laukaugu kultūras, 153 dažādas šķirnes, 80 tirgotāji, vairāki desmiti traktoru un aptuveni tūkstoš apmeklētāju – tā skaitļos var raksturot Lauku dienu, ko 10. jūlijā jau piecpadsmito reizi rīkoja Rēzeknes novada pašvaldība sadarbībā ar Latgales Lauksaimniecības zinātnes centru. Šī gada Lauku diena ir zīmīga arī ar kādu „apaļu” jubileju – 27. jūnijā apritēja 50 gadi kopš Latgales laukos strādā Veneranda Stramkale – Lauku dienu organizatore, lauksaimniecības zinātņu doktore un Latgales Lauksaimniecības zinātnes centra vadītāja.

Gadu laikā Lauku diena ir izvērtusies par pasākumu, kas pamanīts visā Latvijā. No malu malām sabraukušie apmeklētāji varēja vērot tehnikas paraugdemonstrējumus, apskatīt dažādus augsnes apstrādes agregātus, izmēģināt metināšanas aparātus un motorzāģus, kā arī iepazīties ar jaunumiem laukaugu audzēšanā. Neiztrūkstoši liela interese bija par graudaugu izmēģinājumu sējumiem un īpaši ziemājiem, jo, kā atzina Veneranda Stramkale: „Graudi, kas iztur aukstās Viļānu ziemas, augs jebkurā Latvijas malā.”

Tik liels skaits lauksaimnieku, augu aizsardzības līdzekļu un traktortehnikas tirgotāju, kā arī citu interesentu izmēģinājumu laukos Viļānos pulcējas tikai vienreiz gadā, taču arī ikdienā te apmeklētāju netrūkst, piemēram, jau nākamās nedēļas sākumā Somijas Zemkopības institūta speciālisti atbrauks pētīt viņu izstrādāto augu aizsardzības līdzekļu iedarbību, savukārt Latvijas Zemkopības ministrijas pārstāvji ieradīsies uz ikgadējo izmēģinājumu lauku pieņemšanu, kas reizē ir arī konkurss, lai noteiktu Latvijas labāko izmēģinājumu staciju. Pērn šajā konkursā uzvarēja tieši Viļāni. Sakoptās druvas liek domāt, ka arī šovasar Latgales Lauksaimniecības zinātnes centra rezultāti būs ļoti labi.

FOTOGALERIJA

Madara Ļaksa
Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0