Aicina veidot “Baltijas ceļa” stāstus

Publicēts 06.08.2014

Atzīmējot Baltijas ceļa 25. gadadienu, UNESCO Latvijas Nacionālā komisija sadarbībā ar partneriem Latvijā, Lietuvā un Igaunijā īsteno projektu „Baltijas ceļa stāsti”. Projekta mērķis ir līdz šī gada beigām aktīvi iesaistīt sabiedrību izpratnes veicināšanā par Baltijas ceļa notikumiem, apkopojot cilvēku atmiņu stāstus, lai tie kļūtu pieejami arī nākamajām paaudzēm gan virtuālajā vidē, gan muzeju kolekcijās.

Projekts aicina ikvienu laikabiedru fiksēt savu Baltijas ceļa pieredzi, neatkarīgi no tā, kādā veidā viņš Baltijas ceļu pieredzējis: ir piedalījies, izlēmis nepiedalīties, vai arī bijis dalībnieks kādā no atbalsta akcijām citur pasaulē. Visi projekta laikā savāktie stāsti tiks apkopoti, nodoti atmiņas institūciju kolekcijās un atspoguļoti interneta vietnē www.thebalticway.eu. 25 spilgtākie stāsti Latvijā, Lietuvā un Igaunijā tiks apkopoti Baltijas ceļa 25. gadadienai veltītā izdevumā, kas ikvienam būs pieejama elektroniski.

Būsim pateicīgi, ja sadarbosieties Baltijas ceļa atmiņu stāstu apkopošanā un virtuālā Baltijas ceļa veidošanā interneta vietnē www.thebalticway.eu. Aicinām līdz šī gada 30. oktobrim aizpildīt Baltijas ceļa stāstu formu, kas pieejama http://www.thebalticway.eu/stasti un aizīmēt sevi kartē, kur Baltijas ceļā esat stāvējis 1989. gadā vai stāvētu 2014. gadā.

Lūdzam pēc iespējas izplatīt šo aicinājumu saviem radiem, draugiem, kolēģiem, institūcijas apmeklētājiem un citiem interesentiem, kā arī saviem sadarbības partneriem Lietuvā un Igaunijā, lai atmiņu stāsti par Baltijas ceļu, kas pirms 25 gadiem vienoja vairāk nekā miljons dažādu cilvēku centienos pēc brīvības, arī šodien stiprinātu Baltijas valstu kolektīvo atmiņu, solidaritāti un kopības sajūtu īpaši jaunajai paaudzei.

Līdz 2014. gada beigām aicinām ikvienu veltīt dažāda veida aktivitātes Baltijas ceļa 25. gadadienai un projektam „Baltijas ceļa stāsti”, kā arī informēt par saviem pasākumiem, rakstot uz info@thebalticway.eu! Pasākuma rīkošanai aicinām izmantot projekta „Baltijas ceļa stāsti” plakātus, kas drukātā veidā pieejami UNESCO LNK birojā (Pils laukums
4-206, Rīga), kā arī citus informatīvos materiālus, kas pieejami http://www.thebalticway.eu/resursi/. Būsim pateicīgi, ja savās mājas lapās ievietosies arī projekta baneri, kas pievienoti šī e-pasta pielikumā.

Papildus informācijai lūdzam sazināties ar projekta „Baltijas ceļa stāsti” koordinatori Eviju Maļkeviču (e.malkevica@unesco.lv, 67325109). Ceram uz Jūsu iesaisti un atsaucību Baltijas ceļa stāstu apkopošanā!

Pielikumā:
- Vadlīnijas un ieteikumi iesaistei projektā „Baltijas ceļa stāsti”;
- Informācija par projektu;
- Baneri.

Baiba Moļņika
Ģenerālsekretāra p.i.
UNESCO Latvijas Nacionālā komisija

Adrese: Pils laukums 4-206, Rīga, LV-1050
Tālrunis: +371 67325109
E-pasts: office@unesco.lv
Mājas lapa: www.unesco.lv

Seko UNESCO LNK jaunumiem:
http://www.twitter.com/UNESCO_LNK
http://www.draugiem.lv/unesco

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0