Aicina pieteikties konkursam „Skaistākā lauku saimniecība 2014”

Publicēts 02.06.2014

Jau trešo gadu pēc kārtas skaisti iekārtotu un sakoptu zemnieku saimniecību īpašnieki aicināti pieteikties konkursam “Skaistākā lauku saimniecība 2014”, kuru kopīgi organizē Latvijas vadošais piena pārstrādes uzņēmums Food Union un žurnāls IEVAS Māja. Šogad pirmo gadu pieteikumus var iesniegt ne tikai saimniecību īpašnieki, bet ikviens to zinātājs, sadarbības partneris, kaimiņš, draugs vai rads. Pieteikties konkursam var līdz šī gada 30.jūlijam, rakstot uz saimnieciba@santa.lv.

„Gaume, izpratne par sakoptu vidi un tradīciju pārmantojamību ir mūsu spēks un vienlaikus pārliecība par to, ka Latvijas zemē vienmēr būs visskaistākās lauku saimniecības,” uzsver un uz dalību konkursā aicina Latvijas Valsts prezidents, konkursa “Skaistākā lauku saimniecība 2014” patrons Andris Bērziņš.

Priecīgs un gandarīts par dalību un uzvaru pērnā gada konkursā “Skaistākā lauku saimniecība 2013” ir Kocēnu novada Mazdzērvīšu saimnieks Jānis Ločmelis. Viņš uzsver sakoptas sētas nozīmi saimniecības pēctecības nodrošināšanā: “Uzvara konkursā ir liels pagodinājums. Bet lielākais gandarījums, ka saimniecībā strādā mūsu trīs dēli. Jaunā paaudze nav aizbēgusi no laukiem, jo viņiem nav bijis jābrien dubļi līdz namdurvīm.”

“Sakopta lauku sēta gandrīz vienmēr nozīmē arī augstu darba ražīgumu. Tā mēs, Food Union, esam novērojuši ik dienu sadarbojoties ar teju 1000 piena piegādātājiem no visas valsts. Tādēļ no sirds aicinām uz brīdi nolikt darbus pie malas un pieteikties nu jau par skaistu tradīciju kļuvušajam konkursam “Skaistākā lauku saimniecība 2014”, papildina Food Union padomes priekšēdētājs un konkursa žūrijas loceklis Harijs Panke.

„Žurnāla IEVAS Māja lappusēs lepojamies ar skaistām un sakoptām lauku saimniecībām. Vēlamies atrast un godināt arvien vairāk šādas mājas un to saimniekus,” norāda Tīna Sidoroviča, žurnāla IEVAS Māja galvenā redaktore.

Konkursā aicināts pieteikties ikviens zemnieku saimniecības īpašnieks, kurš veic lauksaimniecisko darbību un ir izveidojis skaistu, sakoptu lauku sētu. Šogad konkursā zemnieku saimniecības var pieteikt arī citi – šo saimniecību īpašnieku radi, draugi, paziņas, kaimiņi vai sadarbības partneri. Lai pieteiktos, jāsūta zemnieku saimniecības nosaukums, saimnieka vārds, uzvārds, adrese un kontakti, kā arī pieteicēja vārds, uzvārds un kontakti uz saimnieks@santa.lv līdz šī gada 30.jūlijam.

Konkursa “Skaistākā lauku saimniecība 2014” uzvarētājs balvā no Food Union saņems apmaksātu braucienu divām personām uz Berlīnes Zaļo nedēļu – pasaules lielāko starptautisko pārtikas, lauksaimniecības un dārzkopības izstādi 2015.gada 16.–25.janvārī, kā arī citas vērtīgas dāvanas no Food Union un žurnāla IEVAS Māja. Visi konkursa finālisti tiks aicināti uz svinīgo apbalvošanu īpašā pieņemšanā pie Valsts prezidenta.

Konkursā tiks vērtēts gan saimniecības tēls, sākot no ceļa rādītāja un izpļauta grāvja līdz pagalmā lepni paceltam karogam, gan to, kā saimniekošana sadzīvo ar koptu dārzu. Īpaša uzmanība tiks pievērsta latviešu tradicionālo un kultūrvēsturisko elementu saglabāšanai, kā arī jaunām, neparastām idejām, atradumiem un risinājumiem. Par konkursa dalībniekiem tiks stāstīts žurnālā IEVAS Māja, IEVA un Ievas Dārzs. Detalizēts konkursa nolikums atrodams: www.manizurnali.lv

Papildu informācijai:
Linda Ļisicina,
Food Union sabiedrisko attiecību konsultante
linda.lisicina@hkstrategies.com
T + 371 6724 0571
M + 371 2977 2050

Lauma Ozoliņa,
Mārketinga projektu vadītāja
SIA “Žurnāls SANTA”
Tālr.: 6 7006105
E-pasts: lauma.ozolina@santa.lv


2013.gada_Skaistaka_lauku_saimnieciba_22013.gada_Skaistaka_lauku_saimnieciba

 

 

 

 

 

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0