Adamovas internātpamatskolas pārstāvji piedalījās „Comenius” projektā Turcijā

Publicēts 15.04.2015
Rēzeknes novada skolēni un pedagogi Turcijā

Adamovas speciālās internātpamatskolas sporta skolotāja Zaiga Ivanova, projekta vadītāja Tatjana Juškāne un trīs skolēni: Madars Homičs, Alīna Misiņa un Mārtiņš Ozols piedalījās „Comenius” skolu daudzpusējās partnerības projektā „Pamata kompetenču izveide karjeras izglītībā” kas no 22. līdz 28. martam notika Turcijā.

Četru valstu delegācijas (Latviju, Poliju, Itāliju un Lietuvu) laipni uzņēma sadarbības partneri – vietējā Ylovas skola, kur projekta dalībnieki prezentēja projekta ietvaros veiktās aptaujas rezultātus, veica to analīzi un salīdzināšanu, diskutēja par karjeras izglītības iespējām.

Skolēni un skolotāji apskatīja Ylovas reģionu, apmeklēja vietējo papīra muzeju, kur varēja iepazīties ar papīra ražotnes procesu. Braucot kalnos, pavērās plašās plantācijas ar olīvkoku stādiem, iepazināmies ar vietējo lauksaimniecības ražotni. Bērniem tika dota iespēja pašiem darboties, uzrokot, uzirdinot, sagatavojot augsni stādu stādīšanā.

Turku pārstāvji iepazīstināja ar Stambulas pilsētu, tās apkārtni un slavenām tradīcijām. Iespaidīgs brauciens bija pa tiltu, kurš savieno Eiropu ar Āziju. Divās neaizmirstamās dienās Stambulā vērojām vēsturiskās vietas: klosterus, pilis, pazemes ūdens tvertni, mošejas, muzejus. Izbraucām ar kuģīti pa Bosfora jūras līci, no kura varēja vērot Turcijas arhitektūru, slavenos tiltus, delfīnus un medūzas.

Projekta dalībnieki guva arī priekšstatu par tradicionālo turku virtuvi, dejām, kultūru, svētku tradīcijām.

Projekts deva iespēju skolēniem labāk izprast Eiropas kultūru, dzīves prasmes, komunikāciju, valodas prasmes pielietošanu, kas ir neatņemama mūsdienu sastāvdaļa.

Noslēdzošais projekta posms turpināsies jau pavisam drīz – maijā, Latvijā, Adamovas speciālajā internātpamatskolā. Uz drīzu tikšanos!

Informāciju sagatavoja Adamovas internātpamatskolas sporta skolotāja Zaiga Ivanova

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0