Ziemassvētku tirdziņš “Lobs lobam” 2017

Publicēts 22.12.2017

22. decembrī Rēzeknes novada pašvaldības ēkas zālēs un foajē norisinājās tradicionālais vietējo zemnieku un mājražotāju tirdziņš “Lobs lobam”. Šogad tā norise tika papildināta ar Rēzeknes novada skolēnu mācību uzņēmumu produkcijas izsoli, dizaineres Velgas Krukovskas darināto apģērbu skati un, protams, ar labdarības akciju, kuras laikā tika saziedotas ziemassvētku veltes septiņām novada daudzbērnu ģimenēm.

Ar krāšņu egli izrotātajā pašvaldības lielajā zālē varēja iegādāties gardumus Ziemassvētku galdam – gaļu, sieru, kūpinātas Lubāna ezera zivis, zāļu tējas, visdažādākos ievārījumus, sīrupus, garšaugus, arī ābolus un dārzeņus. Zemniekiem, tostarp arī dārzkopjiem šis rudens bija dramatisks, z/s “Lukstiņmājas” lietavu un plūdu dēļ uz lauka palika liela daļa sīpolu, burkānu, applūda tomātu siltumnīcas, tomēr saimniece ir optimistiska, arī šajā tirdziņā varēja nopirkt garšīgos “Lukstiņmāju” skābētos kāpostus un skaistus burkānus. Laba ābolu raža ir bijusi z/s/ “Sīļusala”. Pircēji stāvēja rindā pēc z/s “Mētras” gaļas produktiem, z/s “Zvejnieki” zivīm un citiem lauku labumiem, un bija priecīgi, dzirdot pārdevēju novēlējumus – “Priecīgus Ziemassvētkus!”.

Pasākumu no plkst.12:00 (mazajā zālē) papildināja apģērbu dizaineres Velgas Krukovskas „VelgaCode” modes skate, kā arī Rēzeknes novada skolēnu mācību uzņēmumu darinājumu izsole, kuras laikā iegādātās preces varēja ziedot labdarības mērķiem.

Tirdziņa laikā tika saziedoti dāvanu grozi septiņām novada daudzbērnu ģimenēm – no Audriņu, Stružānu, Nautrēnu, Griškānu, Silmalas pagasta. Šajās ģimenēs aug 11, 10, 9, 7, 4 dažāda vecuma bērni.

Anna Rancāne

Autores foto

Fotogalerija

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0