Vietējo mājražotāju un amatnieku tirdziņš “Lobs lobam” — Lieldienu gaisotnē

Publicēts 19.03.2016

Šomēnes vietējo mājražotāju un amatnieku tirdziņš “Lobs lobam” notiks Lieldienu gaisotnē, 24. martā, Zaļajā ceturtdienā, Rēzeknes novada pašvaldības telpās, laikā no plkst. 10.00 līdz 13.00.

Lieldienu zīmīgākā tradīcija ir olu krāsošana, tāpēc z/s “Avotiņi” piedāvās lauku vistu olas, kas parasti ir visstiprākās. Savukārt Lieldienu gavēņa noslēgumā kā lielisks mielasts būs z/s “Zvejnieki” kūpinātās Lubāna ezera zivis.

Gaļas izstrādājumus piedāvās Sakstagala pagasta z/s “Mētras”, kura Rēzeknes novada uzņēmēju konkursā tika atzīta par 2015. gada mājražotāju. Bišu produktu izstrādājumus būs iespējams izvēlēties starp vairākiem dravniekiem — tos piedāvās Žanis Jesko no Nagļu pagasta, Ulda Lupiķis un Margarita Začevska. Jāatzīmē, ka Žanis Jesko Rēzeknes novada uzņēmumu konkursā tika godināts kā 2015. gada jaunais uzņēmējs.

Z/s “Ceļtekas” no Gaigalavas piedāvās piena produktus un vairāku veidu sierus. Pavasara vitamīnu devu varēs uzņemt ar Valentīnas Svarinskas garšvielu maisījumiem,kuros tiek izmantoti arī dažādu augu pumpuri. Kā parasti, pieprasīti ir Irēnas Keišas mārrutki, gan arī vietējie āboli no z/s “Ezermalas”.

Aina Eriņa no Dricāniem piegādās svaigi ceptu maizīti. Konditores Olga Vinokurova un Skaidrīte Bambale būs sacepušas dažādus saldos gardumus. Marta Igaune būs ar “Dzimtas vīnu”. Viņas cidoniju pussausais vīns ir ieguvis Latvijas Vīnkopju un Vīndaru Biedrības kvalitātes zīmi. Savukārt zāļu tējas piedāvās z/s “Rekļasola” saimniece Rozālija Mežatuča.

Kā amatnieki piedalīsies keramiķi Pēteris Gailums un Anatolijs Vituškins, Santa Ostaša ar dažādām precēm bērniem, Ināra Cukura ar dažādām cepurēm, Guna Igavena ar rotaslietām, kā arī vietējo rokdarbnieču adījumi un austās sedziņas, lakati. Pirmo reizi  mūsu tirdziņā piedalīsies viesi no Preiļu novada ar pinumiem un kokgrebumiem.

Dalībai tirdziņā var pieteikties, zvanot nodibinājuma LEARN vecākajai konsultantei Ilzei Kiščenko uz tālr. 26516242, vai elektroniski: learn@rezeknesnovads.lv

 

Ilze Kiščenko,
Nodibinājuma “Lauku ekonomikas attīstībai Rēzeknes novadā” vecākā konsultante
mob. +371 26516242
learn@rezeknesnovads.lv

Tirdziņa afiša

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0