VARAM pateicības raksts par nozīmīgu ieguldījumu uzņēmējdarbības veicināšanā Rēzeknes novadā — nodibinājumam LEARN

Publicēts 29.03.2016

learnKonkursa “Rēzeknes novada uzņēmums 2015″ laureātu vidū ir arī vairāki mazie uzņēmēji, nodibinājuma “Lauku ekonomikas attīstībai Rēzeknes novadā” (LEARN) sadarbības partneri – dravnieks Žanis Jesko, Santa Ostaša – SIA “CreativeS”, kā arī z/s “Mētras”. Balvu pasniegšanas svinīgajā pasākumā 19. martā, Latgales vēstniecībā “Gors”, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija uzslavēja arī nodibinājuma LEARN darbību, piešķirot pateicības rakstu par nozīmīgu ieguldījumu uzņēmējdarbības veicināšanā Rēzeknes novadā.

Bodžu ģimenes z/s “Mētras” no Sakstagala pagasta tika atzīta par aizvadītā gada Rēzeknes novada mājražotāju 2015. Saimniecība aktīvi piedalās nodibinājuma organizētajos ikmēneša vietējo mājražotāju un amatnieku tirdziņos “Lobs lobam”, piedāvājot plašu gaļas produkcijas klāstu. Kā teic paši saimnieki – receptes un viņu gatavotās produkcijas īpašā garša atrasta eksperimentu procesā. Produkcijas kvalitāti apliecina lielā pircēju atsaucība un garās rindas pēc tās.

Savukārt nominācijai “Rēzeknes novada jaunais uzņēmējs 2015″ tika izvirzīts gan bišu dravas īpašnieks, saimnieciskās darbības veicējs no Nagļu pagasta Žanis Jesko, gan uzņēmuma “Creative S” vadītāja Santa Ostaša. Vērtēšanas komisija šoreiz balvu piešķīra Žanim Jesko. Abi uzņēmēji pērn piedalījās arī nodibinājuma LEARN projektu konkursā, kur piesaistīja 3000 eiro savas saimnieciskās darbības attīstīšanai. Tas Žanim Jesko ļāva atjaunot savu inventāru un nomainīt nolietojušos bišu stropus, bet Santa Ostaša iegādājās termospiedi, lai paplašinātu piedāvāto radošo pakalpojumu daudzveidību, t.i., izvietot īpaša dizaina attēlus vai tekstu uz dažādām virsmām.

Svinīgajā pasākumā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija uzslavēja arī nodibinājuma LEARN darbību, piešķirot pateicības rakstu par nozīmīgu ieguldījumu uzņēmējdarbības veicināšanā Rēzeknes novadā. Nodibinājuma pastāvēšanas laikā ir iedibināta vietējo mājražotāju un amatnieku ikmēneša tirdziņa tradīcija, kā arī izveidojusies laba sadarbība ar Rēzeknes Tehnoloģiju augstskolu, rīkoti vairāki semināri un izglītojoši pasākumi Rēzeknes novada mazo uzņēmēju attīstībai un uzņēmējdarbības uzsākšanai. Viens no būtiskākajiem atbalsta pasākumiem ir projektu konkurss atbalsta saņemšanai uzņēmumu radīšanai un attīstībai Rēzeknes novadā. Pērn tika apstiprināti 13 projekti, piešķirot katram līdz 3000 eiro savas biznesa idejas īstenošanai. Šogad konkursā iesniegti teju 30 projektu pieteikumi, kurus izskatīs vērtēšanas komisija 7 locekļu sastāvā. Šī gada projektu konkursa rezultāti būs zināmi jau aprīļa nogalē. Rēzeknes novada iedzīvotāju lielā atsaucība liecina, ka šeit dzīvo uzņēmīgi un radoši cilvēki, kas ar savu darbu ceļ novada labklājību.

Ilze Kiščenko,
Nodibinājuma “Lauku ekonomikas attīstībai Rēzeknes novadā” vecākā konsultante
mob. +371 26516242
learn@rezeknesnovads.lv

Otrais no kreisās - "Rēzeknes novada jaunais uzņēmums 2015" Žanis Jesko, viņam blakus - konkursa nominante Santa Ostaša. Foto: Andrejs Vasjukevičs, Gors

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0