Valsts prezidents pasniedza vides kvalitātes zīmi “Zaļais sertifikāts” divām Rēzeknes novada viesu mājām

Publicēts 26.01.2018

25. janvārī Rīgas pilī Latvijas Valsts prezidents- „Zaļā Sertifikāta” patrons Raimonds Vējonis un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards pasniedza vides kvalitātes zīmi “Zaļais sertifikāts” 22 lauku tūrisma saimniecībām, kuru vidū arī divas Rēzeknes novada  viesu mājas- “Zaļā Sala” un “Azarkrosti”. Pērn tika apsekoti „Zaļā sertifikāta” pretendenti un tika lemts par sertifikāta piešķiršanu vai pagarināšanu. Katrai saimniecībai tika sniegti arī ieteikumi turpmākās darbības uzlabojumiem. Raksturīgākie ieteikumu piemēri: apzināt vēl citas Zaļā sertifikāta saimniecības apkaimē un sadarboties; noskaidrot un sniegt apmeklētājiem pieejamu informāciju par tuvākajiem elektroauto un velo uzlādes punktiem, apsvērt iespēju izveidot e-uzlādes vietu saimniecībā; iepazīt mobilo aplikāciju „Vides SOS”, sagatavot informāciju klientiem par bioloģisko daudzveidību un apkaimes dabas vērtībām, censties iekārtot vai pielāgot telpas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

No divdesmit sešām apsekotajām saimniecībām komisija pieņēma lēmumu nepiešķirt vai nepagarināt “Zaļo sertifikātu” četriem pretendentiem, kuri neatbilst obligātajiem kritērijiem, piemēram, neveic atkritumu šķirošanu, kā arī nav vērojams progress kopš iepriekšējās apsekošanas reizes.

Pēc “Lauku ceļotājs” materiāliem

Capture111

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0