“Untumi”

Publicēts 23.10.2014
Z/s
kulturas_mantojums_zime_1
Ozolmuizas TIC

Adrese: Untumi 1, Spundžāni, Ozolmuižas pag., Rēzeknes nov., Latvija, LV-4601
Tālrunis: +371 26227297, +371 26337449
E-pasts: ligita.harcevska@gmail.com
Mājas lapa: http://www.untumi.lv

Īss apraksts: Zirgu izjādes un vizināšanās pajūgā, ziemā – vizināšanās zirgu kamanās, iespējams pikniks ar līdzpaņemtām desiņām. Jāšanas sporta nodarbības sertificēta instruktora vadībā. Piedāvājums kāziniekiem. 2014. gadā piešķirta zīme “Latviskais mantojums”

Vizināšanos zirga mugurā piedāvā gan bērniem, gan pieaugušajiem bez vecuma ierobežojuma. Vizinot seglos bērnus, zirgu vienmēr instruktors ved pie pavadas. Ja pieaugušie vēlas paši mēģināt vadīt zirgu, tas instruktora uzraudzībā tiek ļauts, sekojot procesa norisei. Vizināšana pajūgā ir neatņemama dažādu pasākumu un kāzu dienu norises sastāvdaļa. Ziemā, ja atļauj laika apstākļi, var vizināties zirga vilktās kamanās. Ja ir vēlēšanās uzcienāt zirdziņus ar kādu kārumu, tad labākais gardums būs burkāni, āboli, cukurgraudi. Jāatceras, ka maize, īpaši svaiga, nav laba zirga veselībai. Zirdziņu uzcienāšana vien ar kādu gardumu ir emociju pilns brīdis kā mazajiem, tā arī pieaugušajiem Untumu apmeklētājiem. Tālāk jau iespējams ķerties pie jātnieka ābeces apgūšanas.

Vieta piknikam. Untumos, tam paredzētā vietā, lauku klusumā, piknika variantā var svinēt gan dzimšanas dienas, gan izlaidumus, gan arī vienkāršus draugu tusiņus. Vieta bērnu spēlēm, šūpoles un namiņš, kur paslēpties no vēja, lietus vai karstas saules.

Jāšanas sporta nodarbībās jebkurš interesents var apgūt jāšanas pamatiemaņas instruktora vadībā. Instruktora zināšanas ir iegūtas personiskajās sporta gaitās, iegūstot sporta meistara klasi jāšanas sportā un arī pašreiz aktīvi nodarbojoties ar šo sporta veidu.

Kāziniekiem. Zirgu sētā “Untumi” ir pieturvieta kāzu dienas norises dažādošanai. Pieturvietas programmas ietvaros iespējams izmantot teritoriju, tajā esošo pikniknamiņu un piedāvātās aktivitātes laika pavadīšanai starp kāzu ceremonijas svinīgo un vakara daļu (līdz 2 stundām).

Lat: 56.534595, Lon: 27.259140

Zirgu sēta UntumiZirgu sēta UntumiZirgu sēta UntumiZirgu sēta UntumiZirgu sēta UntumiZirgu sēta Untumi

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0