„Start Strong!” atbalsta veiksmīgu karjeras veidošanu

Publicēts 27.06.2014
Semināra dalībnieki

No 11. līdz 13. jūnijam Rēzeknes novada pašvaldība sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijā organizēja trīs dienu kursus par uzņēmējdarbības iemaņu stiprināšanu „Start Strong!”. Nodarbības vadīja uzņēmēja, Rīgas Stradiņa universitātes pasniedzēja Tatjana Boguševiča un ASV vēstniecības pārstāvis Andris Arhomkins, savukārt par savu pieredzi uzņēmējdarbībā pastāstīja viesnīcas „Kolonna Rēzekne” restorāna „Rozālija” menedžere Ineta Lontone, elektrisko ģitāru izgatavotājs Jānis Kuzminskis no Rēzeknes novada Čornajas pagasta, kā arī Ozolaines pagasta pārvaldes vadītājs, režisors Edgars Blinovs. Kursu dalībniekiem bija iespēja tikties arī ar Nodarbinātības valsts aģentūras Rēzeknes filiāles karjeras konsultanti Sandru Ragausi, kura pastāstīja par aģentūras piedāvātajām iespējām jauniešiem iesaistīties darba tirgū.

Vairāk nekā 40 dalībnieki aktīvi iesaistījās apmācību norisēs: sastādīja savus CV un motivācijas vēstules, iepazinās ar darba interviju un kā tai pareizi sagatavoties, ar interesi noklausījās lekcijas par etiķeti, runas mākslu un spējām ātri izklāstīt savu ideju. Papildus tika runāts arī par sociālo mediju lomu darba meklēšanā un uzņēmējdarbībā, kā arī „networking” jeb kā veidot kontaktus ar cilvēkiem un citi temati.

Pēc apmācībām dalībnieki atzina, ka kursi esot bijuši ļoti vērtīgi. “Karjeras attīstības programmas semināram “Start strong” pieteicos, jo mani uzrunāja gan semināra saturs, gan arī tas, ka semināra vadītāji bija cilvēki, kas ir profesionāļi savā jomā, viņi paši ir bijuši, tā teikt, abos mieta galos – gan darba devēji, gan ņēmēji. Andris Arhomkins un Tatjana Boguševiča ir ļoti laba komanda, pozitīvi un piesaistoši cilvēki, ar viņiem ir patīkami strādāt un no viņiem gribas arī iedvesmoties. Atmiņā visvairāk palika uzdevums par sava bērnības sapņa atcerēšanos un salīdzināšanu ar to, kas mēs esam pašlaik – vai esam savu bērnības sapni piepildījuši, vai ejam uz to. Cilvēks, kas piepildījis savu sapni, ir laimīgs, jo tad darbs, ko tu dari ir tavs hobijs, nevis slogs naudas pelnīšanai. Ja mēs vēlamies kaut ko sasniegt, tad tā arī būs, galvenais ir darīt. Mans atklājums bija tas, ka esmu uz pareizā ceļa sava sapņa īstenošanai,” — pastāstīja semināra dalībniece, Pušas Tautas nama vadītāja Mārīte Krasnobaja.

Pēc apmācībām jaunieši saņēma sertifikātus par veiksmīgu un aktīvu darbošanos apmācībās. Jāatzīmē, ka Rēzeknē tika aizsākta apmācību „Start Strong!” tūre, kas visas vasaras garumā turpināsies arī citās pilsētās, tostarp, jūlija sākumā Ludzā, pēc tam arī Salacgrīvā, Bauskā, Liepājā, Kuldīgā, Saldū un citās pilsētās.

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0