Seminārs novada uzņēmējiem par nodokļu kontroli uzņēmumā

Publicēts 19.02.2018

Rēzeknes novada pašvaldība 2. martā organizē semināru novada uzņēmējiem „Valsts ieņēmumu dienesta nodokļu kontrole uzņēmumā“.

Semināra mērķis ir iepazīstināt nodokļu maksātājus (uzņēmumu vadītājus, grāmatvežus, juristus) ar tiesībām un prasībām VID pārbaužu gadījumos, tādējādi mazinot konfliktus starp VID amatpersonām un uzņēmējiem un veicinot tiesisku vidi, sniegt nodokļu maksātājiem lietderīgus padomus sakarā ar pārbaudēm un to veidiem, nestandarta situācijām, kā arī par procedūrām saskaņā ar nodokļu likumdošanas prasībām; aktualitātēm, problēmām un risinājumiem.

Semināra norises laiks: no plkst.10.00 – 15.00 (reģistrācija no plkst. 09.40),  norises vieta: Rēzeknes novada pašvaldības mazajā zālē, Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 95 A.

Daži no seminārā apskatāmajiem jautājumiem:

  • Kā uzņēmumus izvēlas VID pārbaudēm un kā var nokļūt VID pastiprinātas uzmanības lokā?
  • Nodokļu maksātāja un VID pienākumi un tiesības. Nodokļu kontroles pasākumu plānošana.
  • Kādas ir jūsu tiesības pārbaudes laikā un kā tās realizēt praktiski?
  • Kādas kļūdas uzņēmēji visbiežāk pieļauj pārbaudes laikā?
  • Kādos gadījumos VID var apturēt uzņēmuma darbību vai uzsākt kriminālprocesu? Kā VID kļūdas jūs varat vērst sev par labu?
  • Kā iespējams atcelt VID uzliktos sodus un uzrēķinus?
  • Nodokļu parādu nomaksas termiņu pagarināšana.
  • Kā novērst PVN auditu uzrēķinus par priekšnodokļa atskaitījumu?
  • Nestandarta gadījumi! Par ko nestāsta VID. Kādas nākotnes perspektīvas?
  • Tiesu prakse strīdos ar VID. Dažādas situācijas no lektoru prakses. Tiesu lietas.

Pie katras tēmas – dažādu situāciju apskatīšana no lektoru personīgās prakses un dalībnieku pieredzes, kā arī atbildes uz individuāliem jautājumiem.

Lektori: 

Guntars Ivdris, diplomēts jurists, sociālo zinātņu maģistrs; pieredzējis Pārbaužu nodaļas inspektors Valsts ieņēmumu dienesta Finanšu policijas pārvaldē, Latvijas Policijas akadēmijas lektors ar specializāciju finanšu likumpārkāpumos, SIA „Latvijas uzņēmumu konsultantu apvienība” valdes loceklis; pašreiz: Juridiskā biroja „LEX DOMINANTE” partneris, praktizējošs juriskonsults komercdarbībā.

Raivis Bušs, diplomēts jurists; pieredzējis Pārbaužu nodaļas inspektors Valsts ieņēmumu dienesta Finanšu policijas pārvaldē, Latvijas Policijas akadēmijas lektors ar specializāciju finanšu likumpārkāpumos; pašreiz: juriskonsults, konsultants jautājumos, kas skar privātsektora attiecības ar valsts pārvaldes iestādēm, nodokļu konsultants, SIA „Baltic production group” valdes priekšsēdētājs, LR Ekonomikas ministrijas Mazo un vidējo komersantu un amatniecības padomes loceklis. Viens no Latvijas juristu apvienības dibinātājiem.

Semināra dalībnieki saņems apliecinājumu par semināra noklausīšanos un noderīgus izdales materiālus.

Lai pieteiktu dalību seminārā, zvaniet vai rakstiet Guntim Klīdzējam (tel: 25748078, e-pasts: guntis.klidzejs@rezeknesnovads.lv), vai Sanitai Zundai (tel: 25740422, e-pasts: sanita.zunda@rezeknesnovads.lv), norādot uzņēmuma nosaukumu, juridisko adresi, dalībnieka vārdu un uzvārdu, kontaktālruni un e-pasta adresi.

PIESAKIETIES LAICĪGI, jo vietu skaits ierobežots!

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0