19. janvārī, plkst. 11:00, pulcējoties pie Lubāna mitrāja informācijas centra, piedāvājam ikvienam dabas draugam, kā mazam, tā lielam, piedalīties aizraujošā ziemas pārgājienā “Dzīvniekiem pa pēdām”, dabas liegumā “Lubāna mitrājs”. Divu – trīs stundu gājienā izzināsim kādi dzīvnieki dzīvo mūsu pārgājiena maršrutā, kā pēc viņu atstātajām pēdām varam tos atpazīt. Mērķis ir izglītot pasākuma dalībniekus par dzīvniekiem ziemā, atstātajiem pēdu nospiedumiem, nosaidrot no kurienes atceļojušas un kurp aizved to pēdas, ar ko tie ziemā barojas un kur mitinās.
Pasākuma kopējais ilgums līdz 3 stundām, kas ietver divu stundu pārgājienu, pusdienošanu informācijas centra telpās ar līdzpaņemtām pusdienu maizītēm (nodrošinām siltu tēju un iespēju sapildīties pie kamīna).
Pārgājiena dalībnieku pulcēšanās vieta: Lubāna mitrāja informācijas centrs. “Aiviekstes hidromezgls”, Ošupes pagasts, Madonas novads, LV-4833, GPS: X: 56.8164, :Y: 26.9065.
Ziema ir gadalaiks, kas dāvā mums unikālu iespēju ielūkoties sniegā un pamanīt dažādu dzīvnieku pēdas, ko mēs nevaram vairs tik viegli ieraudzīt pārējos gadalaikos. Dzīvniekus ieraudzīt savvaļā nenākas nemaz tik viegli, bet, ar atstāto pēdu palīdzību, to klātbūtni var viegli konstatēt, ja vien pazīstam to pēdas. Tādēļ izmantosim šīs dabas sniegtās privilēģijas un dosimies mežā kopā ar Dabas aizsardzības pārvaldes valsts vides inspektori, mednieci, Sintiju Balodi.
Pasākums ir vieglas grūtības pakāpes, īpaši aicinot ģimenes ar bērniem un, protams, ikvienu dabas draugu.
Aicinām ģērbties atbilstoši laikapastākļiem, lai gan iesim pārgājienā, tomēr būs apstāšanās vietas, tāpēc parūpējamies par to, lai būtu silts apģērbs un sausas kājas – silta cepure, cimdi, bikses, siltie zābaki un var arī paņemt līdzi termosu ar tēju, lai gadījumā, ja salst, sasildītos.
Mēs ar nepacietību gaidām janvāri, lai dotos šajā interesantajā ekspedīcijā! Atbrauc arī Tu un uzzini, kas dzīvo Latvijas dabā ziemā!
Iepriekšēja pieteikšanās pasākumam obligāta, zvanot – 29234956 (Ilze, Elīna) vai rakstot: lubanamitrajs@gmail.com
Elīna Gaveiko, Lubāna mitrāja informācijas centrs