“Latvijas skolas soma” dāvana saņemta

Publicēts 20.12.2018

Iniciatīvas “Latvijas skolas soma” piešķirtais finansējums Feimaņu pamatskolai 2018./2019.mācību gada I. semestrī izlietots, lai apmaksātu skolēnu ieejas biļetes muzejos, segtu gidu pakalpojumus un transporta izdevumus.

Mūsu aktivitātes:

29. novembrī 2.-6. klašu skolēniem tika organizēta mācību ekskursija uz Rīgu. Uzzinājām, ka Latvijas Nacionālajā bibliotēkā ir vairāk nekā 4 miljoni vienību liels krājums, ka bibliotēkas lasītājiem pieejami speciālie krājumi – retās grāmatas, rokraksti, Letonikas un Baltijas centra kolekcijas, māksla un mūzika, skaņu ieraksti, attēlizdevumi, sīkie iespieddarbi, kartes. Klātienē apskatījām Dainu skapi, vismazāko, vislielāko, vissmagāko grāmatu un vecās, retās grāmatas un visgarāko karogu Rīgā, kurš izvietots bibliotēkas kāpnēs.

Melngalvju namā skolēniem bija iespēja iejusties tirgotāju lomā, doties izkalt Melngalvja nama biedra monētu, uzlaikot viduslaiku bruņinieka ekipējumu, atrasties Latvijas prezidenta darba telpās, viesoties Melngalvju nama greznajā Svinību zālē, apskatīt vitrīnas ar bagāto sudraba izstrādājumu kolekcijām.

Uzbraucot ar liftu Pēterbaznīcas tornī, vērojām Rīgu no putna lidojuma. Vecrīgā apskatījām Rātslaukumu Līvu laukumu, Lielās ģildes (tirgotāju apvienība) un Mazās Ģildes (amatnieku apvienība) ēkas, Pulvertorni, Saeimas namu u.c. Uzzinājām, kāpēc nama tornīšos sēž kaķi, bet mājas pagalmus rotā zelta bruņinieks, kāpēc Rīgā ir Brēmenes muzikantu skulptūra, kāpēc Līvu laukumam ir tāds nosaukums un kur pazudusi Rīgas upe.

5. un 13. decembrī (2.-4. klasei un 5.-9. klasei) tika organizētas divas mācību ekskursijas uz Rēzekni, lai apmeklētu Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centru “Zeimuļs” un Latgales vēstniecību “Gors”. Klausījāmies stāstu par Rēzeknes pilskalna vēsturi, teiku par Rēzeknes valdnieci Rozi. Apskatījām orģinālo un savdabīgo “Zeimuļs” ēku, kas vizuāli izceļas ar daudzām slīpām plaknēm un dažādām konfigurācijām.

Uzzinājām, ka tajā atrodas skolēnu interešu centrs, radošo industriju un restaurācijas darbnīcas, trenažieru zāle, konferenču zāle, horeogrāfijas zāle, aerobikas zāle u.c. telpas.

Praktiski darbojāmies keramikas meistardarbnīcā Mihaila Sabanska vadībā, jo katram tika dota iespēja no māla pikuča veidot kādus savus “tēlus” un ņemt tos līdzi.

Klausījāmies dramatisma pilno stāstu par tēlnieka Kārļa Jansona veidotā pieminekļa “Vienoti Latvijai” jeb “Latgales Māra” vēsturi, kas atrodas pašā Rēzeknes centrā.

Par Latgales vēstniecību “Gors” uzzinājām, ka tas ir kultūras centrs, koncertzāle, kino, iedvesmas vieta māksliniekiem, izstāžu vieta mākslai. Izstaigājām daudzas telpas, pabijām akustiskajās Lielajā un Mazajā zālē, ielūkojāmies aizskatuvē un 12 mākslinieku istabās un grimētavās. Saistīja informācija par lielo liftu ar celtspēju līdz 3 tonnām, par akustisko paneļu izvietojumu zālē ne tikai gar sienām, pie griestiem, bet arī sēdekļos, par Lielās zāles ietilpību ar 1000 sēdvietām līdz 3000 stāvvietām, ja pārvieto 1-15 solu rindas un regulē pakāpienus līdz līdzenai virsmai u.c.

Apmeklējām arī izstādi “Valsts pirmā flīģeļa stāsts”. Tā bija iespēja apskatīt un piedzīvot tikšanos ar unikālu latviešu valstiskajai identitātei īpaši nozīmīgu mūzikas instrumentu – komponista Baumaņu Kārļa (1835-1905) flīģeli, pie kura arī komponēta mūsu valsts himna “Dievs, svētī Latviju!”.

Skolēniem šie mācību braucieni bija lieliska dāvana Latvijas valsts simtgadē, kas deva iespēju paplašināt redzesloku, gūt pozitīvas emocijas, izjust mākslas un inovāciju pasauli.

Paldies iniciatīvas “Latvijas skolas soma” Rēzeknes novada pašvaldības koordinatorei Aijai Dundurei, TIC darbiniekiem Rīgā un Rēzeknē, Latgales vēstniecības “Gors” darbiniekiem, Feimaņu pagasta pārvaldes vadītājai Anitai Verčinskai, skolēnu autobusu šoferiem Ilmāram Svikšam un Igoram Marejevam, skolēnu vecākiem un klašu audzinātājām, kas sekmēja pasākumu izdošanos.

 

“Latvijas skolas soma” koordinatore Feimaņu pamatskolā Aina Drikšņa

20181213_092308 20181213_095751 IMG-20181205-WA000720181129_11554820181129_113342

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0