Latgales reģiona vidusskolēnus aicina uz diskusiju ciklu “Es izvēlos būt slavens”

Publicēts 03.02.2016

2016. gada 11. februārī plkst. 11.00 Rēzeknes novada pašvaldības telpās notiks pirmais HELSUS diskusiju cikla “Es izvēlos būt slavens” seminārs – nodarbība. Sadarbojoties ar vairāk Latvijas pašvaldībām, HELSUS vēlas mudināt jauniešus pievērsties pašizglītībai – neatkāpjoties no studijām, augstākās, profesionālās vai vidējās izglītības iegūšanas. Caur diskusiju ciklā iesaistīto lektoru personīgajiem stāstiem HELSUS vēlās aicināt jauniešus kritiski un apzināti izvērtēt savu iespējamo profesionālo izvēli, kā arī atgādināt – katrs no mums ir savas laimes kalējs. Ar jauniešiem padomos dalīsies mūziķe Māra Upmane-Holšteine, mediju nozares pārstāvis Ilgvars Rukers, komunikācijas speciāliste Linda Jākobsone un citi sabiedrībā atpazīstami nozaru profesionāļi.

Semināra – nodarbības laikā lektori kopā ar jauniešiem šķetinās, ko nozīmē būt slavenam, vai tas ir dzīvē nepieciešams? Jauniešiem tiks sniegtas atklātas atbildes uz jautājumiem: “Kāpēc es, pieaudzis cilvēks, daru to, ko šobrīd daru? Kā man ir izdevies nonākt tur, kur es šobrīd esmu? Vai dzīves izvēles ir primāri jāveic sev par prieku vai tomēr ir jāseko sabiedrības uzstādījumiem?”

”Nesenākā vai senākā pagātnē ikviens no mums ir bijis vidusskolnieks – ar pilnu galvu un sirdi par nākotni. Likās, ka viss vel tikai būs un jaunībā slava tiešām šķita kā viens no dzīves svarīgākajiem pakāpieniem. Tomēr laiks liek secināt ko citu – tā ir krietna maldīšanās, jo šim vārdam “slava” nav vienkārša tulkojuma. Tās bieži ir vien iedomas, ka citu kurpes varētu būt ērtākas nekā savējās. Diskusiju cikls “Es izvēlos būt slavens” tiek rīkots, lai gan jauniešiem, gan plašākai sabiedrības daļai parādītu, cik Latvijā ir daudz fantastisku cilvēku, kuri nenodarbojas ar “slavu”, bet dzīvo apzinātu, pilnvērtīgu, aizraujošu ikdienu un ir patiesi laimīgi. Tas ir ceļš, lai atvērtu acis uz mērķiem, kurus katrs sev stādām – ar īstiem dzīves stāstiem, ar personīgām pieredzēm, ar piedzīvoto un pārdzīvoto,” tā par iecerēto izsakās diskusiju ciklā iecerēto izsakās projekta organizatore Kate Mikāne.

Savukārt projekta organizatore Evita Štāla aicina atbildes uz šiem jautājumiem meklēt kopīgi: “Arī es reiz esmu bijusi jauniete, kurai bija dažādas veiksmes formulas izpratnes. Viena elements – slavas klātbūtne, man šķita īpaši nozīmīgs. Tikai tagad atskatoties, saprotu, cik pavirši toreiz domāju par veiksmi un savu vietu šajā pasaulē. Savos ikdienas darbos bieži satieku jauniešus, kuri meklē atzinību, vēlās tikt pamanīti, vēlās, lai tiktu atzītas viņu prasmes un personības īpašības. Taču atklāts paliek jautājums -kā? Tāpēc ir radies šāds projekts. Lai kopā jautātu un meklētu atbildes.”

Biedrība “HELSUS” ir izveidojusies 2015. gadā. Kustības sākums ir rodams idejā par cilvēka pašizglītību dažādās jomas – lai katrs no mums varētu būt laimīgs, garā izglītots un dzīvotu apzināti. Dzīves sfēras, kurās HELSUS redz cilvēka pilnveidošanos, ir izteiktas septiņos HELSUS dārzos: Veselības dārzs; Uztura dārzs; Vides dārzs; Dvēseles dārzs; Sevis izziņas dārzs; Fiziskās kultūras dārzs; Dārzs bērniem. Kustības darbība ir vērsta uz šo dārzu pārstāvju, HELSUS meistaru zināšanu un prakses nodošanu sabiedrībai. HELSUS aicina: domāsim plašāk, turēsim apziņu atvērtu ik brīdi un apkārtējo vidi radīsim paši – apzinoties to! To nevar paveikt cilvēks viens pats – to var paveikt sabiedrība kopā. Ieklausīsimies sirdsbalsī, dvēselē un uzdrošināsimies pārmaiņām. Tāds ir HELSUS aicinājums ikvienam, tāds ir mūsu mērķis.

 

Edgars Bērziņš,
HELSUS Sabiedrisko attiecību vadītājs

Mob. nr.: +371 26419727
E-pasts: edgars.berzins@helsusfestival.com
www.helsusfestival.com

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0