10. janvārī Rēzeknes novada pašvaldībā norisinājās neformālā diskusija “Kafija ar politiķiem”, kurā Rēzeknes novada jaunieši kopā ar ERASMUS+ jaunatnes mobilitātes programmas projekta “Youth actors in decision making” dalībniekiem no deviņām Eiropas valstīm diskutēja ar Rēzeknes novada domes deputātiem un pašvaldības darbiniekiem par jaunu metožu un rīku izstrādi dažādu sociālo grupu jauniešu iesaistīšanai lēmumu pieņemšanas procesos. Diskusiju organizēja Rēzeknes novada pašvaldība sadarbībā ar DYPALL Network (Developing Youth Participation At Local Level: Jaunatnes līdzdalības veicināšana vietējā mērogā) tīklu un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru.
Pirms dalībnieki sadalījās grupās un kopīgi izrunāja dažādus jautājumus, kas saistīti ar jauniešu iesaisti un jauniešu motivēšanu, diskusijas vadītājs, biedrības “NEXT” dibinātājs un diskusiju “Kafija ar politiķiem” aizsācējs Latvijā Vilis Brūveris izstāstīja par neformālo sarunu “Kafija ar politiķiem” pirmsākumiem un būtību: “Šāds diskusiju formāts radās Zviedrijā, bet neilgi pēc tam tika veiksmīgi pielāgots citās valstīs, jo jautājumi visur ir līdzīgi – kā atrast veiksmīgu dialogu starp jauniešiem un politiķiem, kā politiķiem likt saprast, ka jaunieši ir svarīgs un nozīmīgs resurss pašvaldību dzīvē un kā jauniešu idejas praktiski ieviest dzīvē.” Kopš 2008. gada Latvijā ir organizētas vairāk nekā 100 “Kafijas ar politiķiem”, pēc kā ir sasniegti arī “taustāmi” rezultāti: “Sabilē jaunieši iniciēja sporta centra ieilgušās būvniecības atsākšanu, Aizputes jaunieši paši izveidoja savas pilsētas logo un paši uzsāka nelielu uzņēmējdarbību, sākot ražot T-kreklus ar Aizputes logo, savukārt Ventspils jaunieši panāca, ka pilsētā tiek izveidota jauniešu māja.”
Jāatzīmē, ka “Kafija ar politiķiem” ir viena no aktivitātēm starptautiskā ERASMUS+ jaunatnes mobilitātes programmas projekta “Youth actors in decision making” ietvaros. Starptautiskās apmācības par jauniešu līdzdalību lēmumu pieņemšanas procesos līdz 13. janvārim norisinās Rēzeknes novada Čornajas pagasta viesu namā “Rāznas līcis”. Apmācībās piedalās vairāk nekā 30 dalībnieki, sabiedrisko organizāciju pārstāvji, jaunatnes darbinieki, jauniešu līderi un pašvaldību pārstāvji no 9 valstīm: Grieķija, Itālija, Maķedonija, Polija, Portugāle, Rumānija, Zviedrija, Turcija un Latvija.
Kā skaidro projekta organizatori: “Šī iniciatīva kalpos kā telpa kompetenču, dialogu un pieredzes apmaiņas attīstīšanai starp iesaistītajiem jaunatnes darbiniekiem un pašvaldības amatpersonām, kas kopā ievieš un veido jauniešu līdzdalības lēmumu pieņemšanā struktūru un mehānismus.”