No 17.aprīļa līdz 23.aprīlim Ludzas Mūzikas pamatskolas pedagogu grupa – Ērika Stalidzāne, Sarmīte Stapule un projekta koordinatore Diāna Vanagele- projekta “Erasmus +” ietvaros devās uz kopīgu personāla īstermiņa apmācības pasākumu Stambulā (Turcija). Mūsu projekta tēma “Pārvērtības klasē ar paplašināto realitāti”, tajā ir iesaistītas 6 partnervalstis – Lietuva, Portugāle, Grieķija, Horvātija, Turcija un Latvija.
Pirmās projekta tikšanās transnacionālajā sanāksmē, notika februāra sākumā Latvijā, Ludzas Mūzikas pamatskolā, kur tika apgūtas programmas, “Aurasma”, “QR kodi”. Šobrīd Ludzas Mūzikas pamatskolas bibliotēkā tiek apstrādātas akcijā “Es jau izlasīju- izlasi arī Tu!” bērnu skolai uzdāvinātās grāmatas, izmantojot QR kodus.
Projekta darbs notika Stambulas Engin Can Gure Ortaokulu skolā, kurā mācās 1968 skolēni un strādā 54 skolotāji. Skolai ir 2 lieli korpusi, kas kopā ir savienoti ar āra sporta laukumu. Mācības skolā sākas plkst. 7.00 un notiek divās maiņās. Klases ir ļoti lielas- virs 50 skolēniem. Pedagogu darbs ir ļoti prestižs un labi apmaksāts.
Skolā mūs sagaidīja ļoti viesmīlīgi, un darba dienas bija saplānotas spraigas. Pirmajā dienā mūs iepazīstināja ar skolu, tika parādīti daži skolēnu priekšnesumi- tradicionālie dziedājumi, ģitārspēles ansamblis un tautas dejas. Iepazināmie ar Turcijas izglītības sistēmu.
Apguvām darbu ar “SurveyMonkey” aplikāciju.
Tā ir aplikācija, ar kuras palīdzību ir iespēja veidot dažādas aptaujas, kur rezultātus automātiski apkopo programma. Šīs zināšanas ir nepieciešamas , lai dalītos pieredzē ar kolēģiem savās skolās. Šī programma atvieglos skolotāju darbu, veicot visdažādākās aptaujas savā klasē. Pirmajās dienās tika izstrādātas 6 projekta aptaujas, kuras noslēgumā tiks izmantotas katrā projekta partnerskolā. Pēc šīm aptaujām tiks analizēta projekta darbība.
Tika izveidotas šādas aptaujas:
- Aptauja par projekta aktivitātēm skolotājiem.
- Aptauja par projekta aktivitātēm skolēniem.
- Aptauja skolēniem par skolēnu grupu īstermiņa apmaiņu.
- Aptauja vecākiem par skolēnu grupu īstermiņa apmaiņu.
- Aptauja skolotājiem par starptautiskajām skolotāju sanāksmēm.
- Noslēguma aptauja projektu koordinatoriem.
Vēlākā darba posmā mācījāmies šīs aptaujas izvietot “SurveyMonkey” aplikācijā angļu valodā. Katra partnervalsts pārtulkoja šīs anketas savā valodā, lai projektā veiktu savā skolā projekta aktivitāšu un rezultātu apkopojumu, izmantojot “SurveyMonkey” aplikāciju.
Projekta norises laikā darba grupai bija iespēja iepazīties ar Stambulas kultūrvēsturisko mantojumu un salīdzināt ar savas valsts vērtībām.
Lielu paldies sakām Ludzas mūzikas skolas vadībai, Ludzas novada pašvaldībai par atbalstu projekta īstenošanā.