Adventa laikā, kad domas raisās par Ziemassvētkiem, dāvanām, izrotātu eglīti un Salatēti, Swedbank rīko konkursu “Ar puzuru rotāti Ziemassvētki”, kurā aicina pieteikties 1.-4. klašu skolēnus, kuriem vajadzēs izgatavot vienu kopīgu klases puzuru. Šajā konkursā piedalās arī Audriņu pamatskolas 2. un 4. klases skolēni.
Puzuru gatavošanas procesā skolēni tika iepazīstināti ar latviešu tautas tradīcijām, puzuru nozīmi senatnē un to daudzveidību. Līdz šim neviens no skolēniem nebija taisījuši puzurus, bet ar pacietību, gaišām domām un vēlēšanos piedalīties konkursā tapa pirmais skolēnu kopīgi veidotais puzurs.
Puzurs ir sens istabas rotājums, kuru gatavo no niedrēm, salmiem, ar lielu rūpību, ieliekot tajā savu pozitīvo enerģiju, labās domas un mīlestību. Skolēni tīrīja, grieza niedres 12 vienādos gabaliņos, kuri simbolizē visus gada mēnešus un veidoja dažāda lieluma puzurus. Sanāca gan lielāki, gan mazāki labo domu kristāliņi, kurus sasienot kopā, veidojās vienots, kopīgi izveidots niedru puzurs.
4. klases puzura tapšanai papildus bija nepieciešamas šādas lietas: prasme strādāt komandā, pirkstiņu veiklība, uzcītība, daudz pacietības, lai sasniegtu mērķi. Mēs ļoti ceram, ka konkursā uzvarēsim, bet, ja arī nē, tad esam ieguvuši vērtīgas prasmes un emocijas, par ko sakām paldies konkursa rīkotājiem.
Savukārt Audriņu pamatskolas 2. klases bērni apmeklēja Audriņu pagasta bibliotēku, kur kopā ar bibliotekāri Margaritu Platonovu un klases audzinātāju Oksanu Brokāni izpētīja visu pieejamo literatūru par puzuru vēsturi un iepazinās ar to tapšanas procesu.
Sākās pašu skolēnu darbs ar stiebru griešanu un sagatavošanu darbam. Patīkama un jautra nodarbošanās! Bet tālāk sekoja diezgan smags un darbietilpīgs process, kurš prasīja daudz pacietības. Stiebriem vajadzēja notīrīt mizu, pēc tam, izmantojot adatu, ievērt sagataves diegā. Katrs izgatavoja vismaz vienu daļiņu lielajam kopdarbam.
Ar pieaugušo palīdzību bērni savienoja visas detaļas kopā, izrotāja ar dabas materiāliem – zīlīšu cepurēm, kastaņiem, čiekuriem… “Mēs, otrklasnieki, tikai uzsākām skolas gaitas, tāpēc puzura tapšanas process mums nebija viegls. Tomēr darbs ir paveikts – mēs izgatavojām tradicionālo latviešu tautas rotājumu – puzuri!”"
Dace Vasilevska, Oksana Brokāne,
Audriņu pamatskolas skolotājas