Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskoas 5. un 6. klases skolēni kopā ar klases audzinātājām programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros martā devās mācību vizītē uz vecāko publisko muzeju Latvijā un Baltijā, kurā apskatāma plaša ekspozīcija par Rīgas rašanos un attīstību vairāk nekā 800 gadu laikā, kā arī par kuģniecību Latvijas teritorijā no 10. gadsimta līdz mūsdienām.
Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs atrodas Rīgas vēsturiskajā centrā, ievērojamā arhitektūras piemineklī – Rīgas Doma ansamblī, ko veido baznīca un muzejs. Rīgas Doma pamatakmens tika likts svinīgā ceremonijā bīskapa Alberta vadībā 1211. gadā. Rīgas Doms jau daudzus gadu simtus ir viena no galvenajām mūzikas norises vietām Rīgā, kur izskan dažādu laikmetu mūzika gan dievkalpojumos, gan regulāros koncertos. Rīgas Doma ērģeles ir viens no slavenākajiem vēsturiskajiem instrumentiem visā Eiropā. Muzejā skolēni ar interesi apskatīja dažādas rotas, darbarīkus, ieročus, kuģus, Rīgas bendes zobenu, izcilus sudrabkaļu darinājumus.
Skolēni noklausījās leģendu par vienu no Rīgas senajiem brīnumiem un simboliem – “Lielo Kristapu”.
Nākošais apskates objekts bija Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs. Tur mūs laipni sagaidīja atraktīvi gidi. Skolēni paplašināja zināšanas par augiem no visas pasaules, jo kolekcijās ir iespējams iepazīt vairāk nekā 6000 augus. Skolēnus priecēja ziedošās un zaļojošās Subtropu, Tropu un Sukulentu siltumnīcas jeb Augu mājas, kurās apskatāmi augi-kukaiņēdāji, palmas, kaktusi, banāni un citronkoki un daudzi citi neparasti augu valsts pārstāvji. Tā, paviesojoties dažādās pasaules malās, iepazinām augu daudzveidību un krāšņumu. Interesanti, ka oranžērijā starp augiem dzīvo arī zivtiņas. Ar lielu ziedu daudzveidību mūs sagaidīja Acāliju māja, kurā ziedus ver Baltijā lielākā acāliju kolekcija. Skaists piedzīvojums bija Taureņu māja, kur varējām pabūt vienkopus ar krāšņiem, krāsainiem taureņiem. Tie skolēniem bija īpašs emocionāls baudījums!
Visbeidzot mēs novērtējām savas jūras skaistumu ar staltajām priedēm, smilšu kāpām un izskalotajiem gliemežvākiem!
Skolotāja Anita Cercene