Aizritējusi Rēzeknes koru apriņķa koru skate

Publicēts 20.04.2016

Lai apzinātu amatierkoru gatavību nākamajiem dziesmu svētkiem, šopavasar visos Latvijas reģionos un Rīgā notiek koru skates. 16. aprīlī Rēzeknes kultūras namā balsu skanīgumā un krāšņumā mērojās 13 Rēzeknes koru apriņķa kori – 4 jauktie, 7 sieviešu kori, 1 senioru koris “Septiņkalne” un viens vienīgs vīru koris – Rēzeknes vīru koris “Graidi”. Koru sacensībā veiksmīgi piedalījās arī četri Rēzeknes novada kori.

Koru sniegumu vērtēja Latvijas nacionālā kultūras centra izveidota žūrija: diriģenti Jānis Baltiņš, Agita Ikauniece, komponists Uģis Prauliņš.

Jaukto koru sacensībā pirmās pakāpes diplomu saņēma Rēzeknes Tehnoloģiju Augstskolas jauktais koris “Sonitum” (diriģents Jānis Mežinskis) un Rēzeknes novada jauktais koris “Ezerzeme” (diriģenti Rota Salmiņa, Anda Lipska, Ēriks Čudars), atstājot aiz sevis Verēmu tautas nama jaukto kori un Ludzas tautas nama jaukto kori. Sieviešu koru sacensībā konkurence bija visspraigākā, tur labi panākumi Rēzeknes novada Stružānu un Dricānu pagasta sieviešu korim “Taunadze” Ērika Čudara vadībā un 2. pakāpes diploms, Maltas pagasta kultūras nama sieviešu korim “Madariņa”, diriģente Kristīne Zeltiņa, arī 2. pakāpes diploms, tomēr nepārspēti palika jau nopelniem bagātie kolektīvi — Rēzeknes pilsētas sieviešu koris “Medicus”, diriģentes Anda Lipska un Ināra Skrule un Latvijas Poļu savienības Rēzeknes nodaļas sieviešu koris “Jutrzenka” , diriģente Irēna Ivanova – 1. pakāpes diploms.

Kā informēja Rēzeknes novada kultūras nodaļas vadītāja Ināra Pleikšne, koru skate ir kārtējo Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku starplaika pasākums, tās rezultātus Centrs ņem vērā, aprēķinot un sadalot valsts mērķdotāciju māksliniecisko kolektīvu vadītāju darba samaksai. Valsts mērķdotācijas pretendents ir amatieru koris, kurš ir piedalījies Skatē un saskaņā ar Skates žūrijas vērtējumu, ko apliecina Skates protokols vai tā kopija, ir ieguvis Augstākās pakāpes, I, II vai III pakāpes diplomu.

Skates mērķi ir apzināt pilsētas/ novada amatieru koru dalībnieku kvalitatīvo un kvantitatīvo sastāvu, nodrošināt amatieru koru darbības procesa nepārtrauktību, veicināt amatieru koru māksliniecisko izaugsmi un kvalitatīvu attīstību, attīstīt, kopt un tālāk pilnveidot Dziesmu un deju svētku tradīcijas ilgtspējai nozīmīgo izpausmi – koru kopdziedāšanas tradīciju, gatavojoties 2018.gada Vispārējiem latviešu Dziesmu un Deju svētkiem. Svarīgi notikumi kora dziedāšanas nozarē paredzēti arī 2016.gadā:

• Latvijas sieviešu un vīru koru Salidojums Cēsīs, 2016.gada 4. jūnijā,

• Virsdiriģentu svētki Alojā, 2016. gada 21.maijā,

• Vidzemes un Latgales Dziesmu diena Alūksnē, 2016. gada 28. maijā,

• Jāzepa Vītola mūzikas dienas Gaujienā, 2016. gada 22.-23. jūlijā,

• XI Latvijas koru saiets Ērgļu novada “Meņģeļos” (Jurjānu Andrejam –

160), 2016. gada 17. septembrī.

Šogad skatēs piedalās 370 kori no visas Latvijas.

Fotogalerija

Foto: Maija Upeniece

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0