Rēzeknes novada uzņēmēji iepazīst kolēģus Daugavpils pilsētā un novadā

Publicēts 08.12.2017

Rēzeknes novada esošie un topošie uzņēmēji 29. novembrī devās uz Daugavpils pilsētu un novadu, lai smeltos motivāciju savai darbībai no kaimiņu pieredzes.

Kā pirmo dalībnieki apskatīja patiesi iespaidīgo uzņēmumu SIA Zieglera mašīnbūve, kura pārsteidza ne tikai ar saviem lielajiem panākumiem, bet arī ar sistematizēto darba norisi un informācijas apriti – te katrs zina ko darīt, zina kur paskatīties un pārbaudīt. Tur sev kaut ko interesantu varēja saskatīt ikviens brauciena dalībnieks.

Brauciens turpinājās, apmeklējot divas šūšanas ražotnes – “EAST WEAR”, kas nodarbojas ar darba apģērba šūšanu, un “GOROSS-D”, kas nodarbojas ar apakšveļas šūšanu. Pirmajā šūšanas uzņēmumā strādāja pārsvarā tikai vīrieši, toties uzņēmumā, kas šuj apakšveļu, tika manīts tikai viens vīrietis, kas ar speciālu ierīci grieza mežģīnes pēc noteiktā silueta.

Pēc dienas pirmās daļas, kurā tika apskatīta rūpnieciskā ražošana pilsētā, dalībnieki devās uz Daugavpils novada Naujenes pagasta ēdināšanas uzņēmumu “Baltais krogs”. Pēc sātīgas maltītes brauciena dalībnieki uzklausīja kafejnīcas īpašnieka pieredzi par to, kā viņš sāka savu darbību – no skolas kafejnīcas līdz kafejnīcai ceļa malā. Te ceļinieki var ieturēt pusdienas un ir pieejamas arī dažas istabiņas nakšņošanai. Pašlaik saimnieki uztur kafejnīcu, brauc uz izbraukuma tirgošanos, uz dažādiem pasākumiem, klāj svētku galdus. Ļoti pozitīvi likās tas, ka viņi sadarbojas arī ar blakus esošajiem uzņēmējiem, tādā veidā izpalīdzot cits citam, bet klientam atstājot labas emocijas. Uzņēmēji rūpējas, lai tūristi būtu apmierināti, tas nodrošina vislabāko reklāmu – ieteikšanu citiem, kā arī vēlmi atgriezties.

Viens no pēdējiem pieturpunktiem bija zirgu audzētava “Pavlilija”, kur dalībnieki smēlās vispozitīvākās emocijas, jo bija iespēja paglaudīt un pabarot zirgus, pačubināt mazos kucēnus, kas bija ļoti draudzīgi pret saimniecības viesiem. Saimnieks izstāstīja savu stāstu, kā no viena kādreiz nopirktā zirga, tagad viņam jau ir izveidojusies audzētava ar vairāk kā divdesmit zirgiem.

Dienas nobeigumā dalībnieki paspēja vēl paviesoties uzņēmumā SIA “Beibuks”, kas nodarbojas ar laivu un koka plostu nomu, kā arī ar laivu tirdzniecību. Saimniekam pieder arī viesu māja.

Apkopojot brauciena dalībnieku iespaidus, visvairāk patika SIA “Zieglera mašīnbūve” un SIA “Beibuks”, bet pārsvarā visi izteicās, ka no katra uzņēmēja varēja smelties pieredzi un paņemt ko savu.

Liels paldies Latgales plānošanas reģionam un Daugavpils biznesa inkubatoram par palīdzību brauciena organizēšanā, kā arī visiem pieminētajiem uzņēmējiem par iespēju pieņemt kuplu skaitu dalībnieku un dalīties savā pieredzē.

Sanita Zunda, Guntis Klīdzējs,
IUK komercdarbības speciālisti

Baltais krogs Pavlilija Pavlilija2 SIA Beibuks SiA Beibuks2 (1) Šūšanas uzņ 2 Šūšanas uzņ

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0