Rēzeknes novadā piemin Audriņu traģēdijas notikumus

Publicēts 04.01.2021

Ik gadu 4. janvārī Rēzeknes novadā tiek pieminēta Audriņu traģēdija. Arī šodien gan Audriņu ciemā, gan audriņiešu nogalināšanas vietās Ančupānu memoriālā un Rēzeknes tirgus laukumā gulst ziedi.

Baisie notikumi risinājās Otrā pasaules kara laikā, kad 1942. gada 2. janvārī vietējie iedzīvotāji tika apcietināti, ziemas salā sadzīti šķūnī, lai vēlāk tiktu nošauti, savukārt pats ciems nodedzināts līdz pamatiem. Kā liecina vēstures avoti, iemesls šādai rīcībai bija nacistu vēlme sodīt Audriņu ciema iedzīvotājus par to, ka kādā mājā Audriņos tika slēpti sarkanarmieši, kas izbēguši no Rēzeknes karagūstekņu nometnes. Turpmāko divu dienu laikā Ančupānu mežā nošāva vairāk kā 200 Audriņu iedzīvotājus – gan sirmgalvjus, gan mazus bērnus. Izglābties šajā traģēdijā paveicās vien tiem, kuri liktenīgajā dienā neatradās Audriņu ciemā.

Rēzeknes novada pašvaldības pārstāvji šodien pēcpusdienā ar klusuma brīdi Ančupānu memoriālā godināja Audriņu traģēdijas upurus. Lai pieminam lūgšanās bojāgājušos, lai cilvēcība, saprāts un miers valda mūsu zemē!

Iveta Graudiņa,
sabiedrisko attiecību speciālistes p.i.

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0