Rēzeknes novadā godina uzņēmējus

Publicēts 22.03.2019

19. martā, Jāzepa dienā, jau septīto gadu notika Rēzeknes novada Uzņēmēju diena un svinīga balvu pasniegšanas ceremonija. Pasākumā, kas šogad norisinājās Strūžānu pagasta kultūras namā, tika godināti konkursam “Rēzeknes novada uzņēmums 2018” pieteiktie pretendenti.

Konkursa “Rēzeknes novada uzņēmums” uzvarētāji:

Gada uzņēmums: sabiedrība ar ierobežotu atbildību “Daileko” (Feimaņu pagasts), Gada lauksaimniecības uzņēmums: zemnieku saimniecība “Elkšņi”(Stoļerovas pagasts, Raimonds un Inga Lukšas) , Gada tūrisma pakalpojumu sniedzējs: zemnieku saimniecība “NIOS” viesu māja “Osmany”(Mākoņkalna pagasts, Ņina un Valērijs Safronovi), Gada uzņēmums – novada VIP (vietējās identitātes produkts): zemnieku saimniecība “Rekļasola” (Nagļu pagasts, Rozālija Mežatuča) , Gada amatnieks/mājražotājs: Inga Zeile (Maltas pagasts), Gada inovācijas ieviesējs: SIA “Sprūževa M” (Griškānu pagasts, Pāvels Melnis), Gada mecenāts: RSEZ SIA “NewFuels”, Gada ģimenes uzņēmums: piemājas saimniecība “Dīķīši” (Ozolmuižas pagasts, Viktorija un Francis Kipuri), Gada darba devējs: RSEZ SIA “Verems”.

Uzrunājot klātesošos, Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs sacīja, ka tradīcija sveikt novada uzņēmējus tieši 19. martā , Jāzepu dienā, kas tautas tradīcijās tiek atzīmēta arī kā saimnieku diena, iedibināta pirms septiņiem gadiem, lai pateiktos novada uzņēmējiem par darbu un uzņēmību: ” Ir aizritējis gads kopš iepriekšējā pasākuma, kad godinājām uzņēmējus. Gads ir bijis saspringts un pasākumiem pilns. Nosvinēta valsts simtgade, nosvinēti Dziesmu svētki, esam tikuši pie valdības. Uzņēmējiem nav izvēles – strādāt vai nestrādāt, uzņēmējs var izvēlēties- strādāt labi, vai strādāt vēl labāk. Mēs esam pateicīgi, ka jūs mums esat, un esat ļoti dažādi- pašnodarbinātie, individuālie komersanti, zemnieki, mājražotāji, tūrisma pakalpojumu sniedzēji, lauksaimnieki, lopkopji. Ir pārstāvētas dažādas sfēras, ar dažādiem apgrozījumiem, ar dažādu darbinieku skaitu savos uzņēmumos. Neviens nav ņēmies rēķināt, kāds ir vidējais statistiskais uzņēmējs Rēzeknes novadā. Varētu rēķināt, cik ir gadu, kurā novada pagastā dzīvo, bet tas laikam nav tik svarīgi. Svarīgi ir nosaukt īpašības, kas ir katram novada uzņēmējam. Mūsu novada uzņēmējiem piemīt tādas īpašības kā gudrība, drosme, uz mērķi tendēta darbība un sociālā atbildība ne tikai par savu uzņēmumu, bet arī par saviem darbiniekiem. Novada iedzīvotāju vārdā saku jums paldies, ka jūs spējat no gada uz gadu uzrādīt šos ražošanas rezultātus un būt krietni savas valsts pilsoņi. Novēlu – lai kādi vēji pūš, lai tie būtu labvēlīgi jūsu uzņēmējdarbībai, novēlu uzņēmējdarbībai sparu, jums pašiem labklājību. Lai visiem kopā mums izdodas!”

Balvas nominācijā “Gada lauksaimniecības uzņēmums” pasniedza Rēzeknes novada domes deputāts, Tautsaimniecības attīstības jautājumu pastāvīgās komitejas vadītājs Staņislavs Šķesters, kas bija arī vērtēšanas komisijas priekšsēdētājs. Gada ģimenes uzņēmumus sveica Rēzeknes novada domes deputāte Ērika Teirumnieka, uzsverot, ka tas ir liels prieks, ja plecu pie pleca vienā uzņēmumā var strādāt vairākas paaudzes. Rēzeknes novada pašvaldības nodibinājuma lauku ekonomikas attīstībai LEARN izpilddirektore Daina Butlere sveica Gada amatniekus/mājražotājus – cilvēkus, kuri rada ne tikai praktiskas, bet arī kultūrvēsturiskas vērtības. Gada mecenāta balvu pasniedza pagasta saimniece – Dricānu un Stružānu pagasta pārvaldes vadītāja Diāna Saksone. Novada vietējās identitātes produkta (VIP) ražotāju, zemnieku saimniecību “Rekļasola” godināja Rēzeknes novada domes deputāts, Izglītības, kultūras un sporta pastāvīgās komitejas vadītājs Guntis Rasims, uzsverot, ka identitāte ir tas, kas Rēzeknes novadā allaž ir turēta godā. Rēzeknes novada domes priekšsēdētāja vietniece Elvīra Pizāne pasniedza balvu par gada inovācijām vienam no novada flagmaņiem – SIA “Sprūževa M”.

Pasniedzot balvu tūrisma nozares pārstāvim, Rēzeknes novada pašvaldības Attīstības plānošanas nodaļas vadītāja Anna Jaudzema sacīja, ka Rēzeknes novads var lepoties ar tūrisma nozari: ”Pēdējo 20 gadu laikā Rēzeknes novads darījis ļoti daudz, lai tūrisms attīstās, lai cilvēki zinātu, kas mēs esam, kur mēs esam, ko mēs piedāvājam, lai cilvēki gribētu pie mums atbraukt un arī palikt. Mēģinot sasniegt plašāku auditoriju, mēs esam reklamējuši mūsu novadu starptautiskās izstādes, uzņēmuši blogerus un tūrisma operatorus. Esam iepraktizējušies starptautiska un reģionāla līmeņa pasākumu organizēšanā, un esam secinājuši, ka cilvēki pieskaņo savus atpūtas braucienus mūsu pasākumiem. Ieguvēji ir ne tikai tūrisma uzņēmēji, bet arī tirdzniecības uzņēmumi un pakalpojumu sniedzēji. Esam piestrādājuši pie spēcīgu “magnētu” izveides – pēc Ūdens tūrisma attīstības centra “Bāka” darbības sākuma, apmeklētāju skaits ir pieaudzis 10 reizes! Bet, pateicoties Lūznavas muižai, apmeklētāju skaits ir divkāršojies! Protams, tās ir iespējas vietējiem uzņēmējiem attīstīt savu biznesu. Rēzeknes novads pērn uzņēma 163 tūkstošus tūristu, un 58 tūkstoši viesu izvēlējušies palikt mūsu novadā vairāk nekā vienu diennakti. Šis skaitlis ir lielākais starp Latgales pašvaldībām, mēs esam apsteiguši Daugavpili (30 tūkstoši) un Rēzekni (20 tūkstoši). Prieks, ka mūsu tūrisma uzņēmēji spēj savu darbību organizēt ne tikai vasaras sezonā, gan visu gadu.!”

Katrs nominētais uzņēmums ir īpašs. RSEZ SIA “Verems” pagājušajā gadā ir nodarbinājis vislielāko skaitu darbinieku, radījis visvairāk jaunu darba vietu un veicis vislielākās sociālās iemaksas valsts budžetā. Sveicot Gada labāko darba devēju, Rēzeknes novada pašvaldības izpilddirektors Jānis Troška to raksturoja tā: “Tas ir uzņēmums, kas dod, dod un vēlreiz dod, kas dod darbu arī mūsu novada cilvēkiem. Dots devējam atdodas!”

Rēzeknes novada gada uzņēmumiem tiek pasniegta balva – dizaina objekts – kurā atainots gaišais un reizē arī sarežģītais ceļš uz panākumiem. “Katram uzņēmējam jāskatās uz šo simboliski attēloto zelta ceļu – uz priekšu un uz augšu,” – teica Monvīds Švarcs.

Diāna Selecka

Foto: Aleksandrs Lebeds

Fotogalerija

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0