Projekts „Saules nātre” — nātru produkti veselībai un labsajūtai

Publicēts 17.08.2015

learnIlgi gaidīts sapnis ir sācis piepildīties!  Ar nodibinājuma „Lauku ekonomikas attīstībai Rēzeknes novadā” atbalstu ir aizsācies jauns virziens tradicionālajā amatniecībā – nātru pārstrāde. Daudziem cilvēkiem joprojām rada neizpratni iespēja gūt no nātres daudzas izcilas, bet sen aizmirstas vērtības. Nātre var sniegt nepieciešamo atbalstu daudzās cilvēka dzīves jomās, bet visvairāk labsajūtas un veselība saglabāšanai. Jau pašos aizsākumos ideja par nātru pārstrādi bija vērsta uz palīdzību līdzcilvēkiem. Arī gatavais produkts jau daudzreiz dāvināts citu priekam.

Projekta gaitā tika iegādāti darba rīki un iekārtas, kas nepieciešamas, lai nātre būtu noderīga ikdienā veselības saglabāšanai, – koka darba rīki nātru šķiedras iegūšanai, lēnās darbības sulu spiede, māla piesta nātru pulvera iegūšanai, overloka zolīšu apstrādei, tvaika nosūcējs, jo darbs nātru šķiedras iegūšanas procesā ir putekļains, kā arī ir izgatavoti reklāmas bukleti par nātres izcilajām īpašībām. Paralēli projekta īstenošanai tika ierīkota arī neliela nātru apstrādes darbnīca.

Lai arī nātru šķiedras iegūšanu izmēģināju jau pāris gadus pirms projekta uzrakstīšanas, apmulsumu radīja darba rīku tehniskie parametri – teorija ne vienmēr praksē atbilst vēlamajam rezultātam. Tāpat izrādījās, ka ar koka darbarīkiem šķiedras ieguvei patlaban izmēģinātajiem rīkiem ir nepieciešams veikt korekciju, lai optimāli pielāgotu vajadzīgo funkciju veikšanai. Tāpēc lielie šķiedras ieguves darbi nedaudz atlikti, toties tapušas kosmētiskās ziepes ar nātru piedevu: dzidrinātās ziepes ar medu, vasku, un nātru drogu, ziepes ar kazas pienu, kokosriekstu eļļu un nātru drogu, kā arī naturālās ziepes ar nātru sulu un palmu eļļu. Visām ziepēm klāt pievienotas dažādas ēteriskās eļļas. Ir ievākta nātru droga. Saberztu pulverī to var bērt uz sviestmaizēm – viena šķipsniņa katru rītu nodrošinās organisma imunitāti, bet nātru sēklas spēs uzlabot labsajūtu ikvienam. Nātru pulveri var pievienot pankūkām, biezpienam vai cepot maizi un sacepumus. Jāteic, ka uzmanīgiem ar nātres saturošiem produktiem jābūt grūtniecēm, cilvēkiem, kuriem ir paaugstināts asinsspiediens un asins recēšana, kā arī jāizvērtē individuālās īpatnības un veselības stāvoklis.

Tā kā nātre tiek uzskatīta par Saules enerģijas uzkrājēju, nātres šķiedra spēj aktivizēt asinsriti, saskaroties ar ādu. Līdz ar to, iedarbojoties uz noteiktiem enerģētiskajiem punktiem, kas atrodami pa visu cilvēka ķermeni, var stimulēt noteiktu orgānu darbības uzlabojumus. Nātru šķiedras bumbiņas var izmantot tāpat kā sēkliņas vai graudus, ko ar plākstera palīdzību piestiprina noteiktās vietās uz ilgstošu laiku.

No nātru šķiedras savērptais pavediens tiks izmantots apavu iekšzoļu izgatavošanai. Šāda zole iedarbosies uz visiem enerģētiskajiem centriem, kas atrodas pēdās, un uzlabos asinsriti, mazinot kāju salšanu.

Nātru produktus varēs iegādāties veikalā „Zaļais”, kā arī tiešajā pirkšanā.

Milzīgu pateicību izsaku Dainai Butlerei, kura uzmanīgi ieklausījās un iedrošināja runāt par savu sapni skaļi! Paldies visai LEARN komandai par atbalstu idejas īstenošanai! Ar LEARN atbalstu šogad īstenosies vēl daudzas idejas. Lai izdodas!

Anita Kairiša,
projekta „Saules nātre” vadītāja un īstenotāja

IMG_4306 20150813_174406 20150814_103658

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0