Pasniegtas balvas “Rēzeknes novada uzņēmums 2015”

Publicēts 22.03.2016

Jau ceturto gadu 19. marts Rēzeknes novadā ir nozīmīga diena – tā ir Rēzeknes novada uzņēmēju diena, kad notiek konkursa “Rēzeknes novada uzņēmums” laureātu godināšanas svinīgā ceremonija. Arī šogad Latgales vēstniecībā “Gors” tika pasniegtas balvas labākajiem, veiksmīgākajiem, uzņēmīgākajiem un darbīgākajiem novada ļaudīm.

Savu apsveikumu Rēzeknes novada uzņēmējiem bija atsūtījušas valsts augstākās amatpersonas — Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Ministru prezidents Māris Kučinskis. Laureātus sveica Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs, nodibinājuma “Lauku ekonomikas attīstībai Rēzeknes novadā” valdes priekšsēdētājs Edgars Blinovs, Rēzeknes novada domes deputāts, Teritorijas attīstības plānošanas, tautsaimniecības, vides un infrastruktūras jautājumu pastāvīgās komitejas priekšsēdētājs Kaspars Melnis, kā arī viesi — Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretārs Linards Muciņš, apdrošināšanas sabiedrības BTA Ziemeļu reģiona direktors Reinis Bērzkalns un BTA Klientu darījumu centra “Rēzekne” vadītāja Rita Kurmeļova, Lauku atbalsta dienesta direktore Anna Vītola –Helviga, Nodarbinātības valsts aģentūras direktore Inese Kalvāne.

“Rēzeknes novada pašvaldības iniciatīva veicināt uzņēmējdarbības vides attīstību reģionā ir augstu vērtējama un ārkārtīgi nepieciešama. Jo īpaši tas attiecas uz mazo un vidējo biznesu, kas veido Latvijas tautsaimniecības un nodarbinātības pamatu. Šī biznesa veiksmīga attīstība veicina arī kopējo tautsaimniecības izaugsmi Latvijā, tā rada jaunas darba vietas un inovācijas,” – savā apsveikumā Rēzeknes novada Uzņēmēju dienas organizatoriem un dalībniekiem uzsver Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Konkurss “Rēzeknes novada uzņēmums” ir viens no uzņēmējdarbības atbalsta pasākumiem, ko īsteno Rēzeknes novada pašvaldība, lai veicinātu uzņēmējdarbības vides attīstību, nodarbinātību, teritorijas pievilcību un sabiedrisko aktivitāti. Konkursam šoreiz izvirzīti 26 pretendenti, kurus jau 2015. gada rudenī un ziemā apmeklēja vērtēšanas komisijas dalībnieki, lai rūpīgi iepazītos ar viņu saimniecisko darbību, izvērtējot ražotā produkta vai pakalpojuma kvalitatīvos rādītājus, ražošanas teritorijas sakoptību un investīciju piesaisti, jaunu darba vietu radīšanu u.c. kritērijus. Vērtēšanas komisijas sastāvā – komisijas priekšsēdētājs Kaspars Melnis, komisijas locekļi – Rēzeknes novada domes deputāts Guntis Rasims, Attīstības plānošanas nodaļas projektu vadītāja Inga Zapāne, Rēzeknes Tehnoloģiju Akadēmijas pārstāve Iveta Mietule, iepriekšējā gada konkursa uzvarētājs nominācijā “Novada VIP” Jānis Kuzminskis, Lendžu pagasta pārvaldes vadītājs Voldemārs Deksnis un Gaigalavas pagasta pārvaldes vadītājs Voldemārs Vabals.

Konkursa “Rēzeknes novada uzņēmums 2015” laureāti: 

“Gada kultūras mecenāts” – Bērzgales pagasta z/s “Sveces” īpašnieks Dainis Svece.
Šajā nominācijā tika izvirzīts arī RSEZ SIA VEREMS”

“Gada jaunais uzņēmums” — saimnieciskās darbības veicējs Žanis Jesko (Nagļu pagasts).
Nominācijai vēl tika izvirzīti:

 • SIA “Agro manufacturing” (Andrejs Dauģerts)
 • SIA “Creative S” (Santa Ostaša)
 • SIA “Gravtex” (Juris Bļinkovs)
 • pašnodarbināta persona Edgars Ņizins

“Gada tūrisma pakalpojumu sniedzējs” – zirgu sēta “Untumi” (Ligita Harčevska) 

Nominācijai bija izvirzīti arī :

 • SIA “AVT-V” (Valērijs Brokāns)
 • z/s “Ezerkrasti” (Ēriks un Sandra Viši)
 • SIA “Fregate” viesu nams “Rāznas stāvkrasti (Anatolijs Kozlovs)
 • SIA “Rāznas Līcis” (Edgars Teivāns)

 Nominācijā “Gada amatnieks” šoreiz bija nominēts tikai viens no daudzajiem Rēzeknes novada amatniekiem – meistars no Ilzeskalna pagasta Arnis Začests. Tāpat arī nominācijā “Gada mājražotājs” konkurences nebija Sakstagala pagasta z/s “Mētras” (Maija un Ēvalds Bodži). 

“Gada inovatīvo produktu/pakalpojumu ieviesējs 2015” – SIA “Buru Guru” (Andris Struckis)
Citi pretendenti :

 • SIA “”Baltic Flags”
 • SIA “Brosteam”
 • SIA “LEAX Rēzekne” RSEZ
 • SIA “Thermeko”
 • SIA “VEREMS” RSEZ

 “Gada uzņēmums 2015 – novada VIP (vietējās identitātes produkts)” – SIA “Baltic Flags” (Māris Rumaks)

Nominācijā tika izvirzīti arī:

 • SIA “LEAX Rēzekne” RSEZ
 • SIA “VEREMS” RSEZ

Nominācijā “Gada darba devējs” pretendentus vērtēšanas komisija izvirza atbilstoši Valsts ieņēmumu dienesta datiem. Tas ir uzņēmums, kas aizvadītajā gadā nodarbinājis visvairāk pastāvīgo darbinieku vai radījis visvairāk jauno darbavietu un veicis lielākās darba devēja sociālā nodokļa iemaksas, Šogad šo balvu saņem SIA “VEREMS” RSEZ (valdes locekle Zinaīda Lovnika).

Visvairāk pieteikto pretendentu bija nominācijā “Gada uzņēmums 2015”. Tie ir uzņēmumi, kas ar savu saimniecisko darbību aizvadītajā gadā guvis atzinību ārpus novada teritorijas, veic savas saimnieciskās darbības modernizāciju atbilstoši mūsdienu tehnoloģiskajām un vides prasībām, uzlabo darba apstākļus saviem darbiniekiem, radot jaunas darba vietas, aktīvi piedalās novada tēla veidošanā un novada sabiedriskajā dzīvē. Pēc vērtēšanas komisijas lēmuma, par uzvarētājiem atzīti trīs pretendenti: SIA „LEAX Rēzekne” RSEZ (Gints Jačuks),  z/s „Žukovi” no Audriņu pagasta (Aleksandrs Žukovs) un z/s “Pujati” no Nautrēnu pagasta (Aleksandrs Pujāts) 

Šajā nominācijā tika pieteikti arī citi spēcīgi un veiksmīgi uzņēmumi:

 • SIA “Kopdarbs” (Pēteris Karacejevs)
 • SIA “Maltas Celtnieks” (Jevģēņijs Križanovskis)
 • SIA “Meža Saimnieks R” (Ilmārs Ratniks)
 • SIA “Salna R” (Raitis Rancāns)
 • SIA “Valters &GR” (Gunārs Ribakovs)

Sīkākus aprakstus par katru no konkursa dalībniekiem visās nominācijās var izlasīt šeit.

Konkursa uzvarētāji saņēma tradicionālo balvu—metāla statueti, kas ataino gaišo un reizē grūto ceļu uz panākumiem. Balvas ideju kā savu diplomdarbu izstrādājis Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas absolvents Aleksandrs Rezvovs, šo ideju metālā realizējis metālmākslinieks Normunds Kudiņš. Ar koncertu pēc svinīgās ceremonijas pasākuma dalībniekus sveica Aija Andrejeva, Lauris Reiniks, Ivo Grīsliņš – Grīslis, kā arī Rēzeknes novada jauniešu vokālā studija “Skonai” (vadītāja Guntra Kuzmina). Pasākumā piedalījās arī Latvijas valsts aizsardzības fonda “Lāčplēsis” pārstāvji, kas pasniedza savas balvas par sasniegumiem un ilggadēju pašaizliedzīgu darbu Latvijas valsts labā.

Latvijas Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa apsveikums
Latvijas Valsts Ministru prezidenta Māra Kučinska apsveikums

Anna Rancāne

Fotogalerija

Foto: Andrejs Vasjukevičs (Latgales vēstniecība “Gors”)

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0