Oktobra Zaļajā tirdziņā – jauni piedāvājumi

Publicēts 16.10.2015
Z/s

Piektdien, 16.oktobrī, no plkst. 10.00 līdz 13.00, stāvlaukumā starp Rēzeknes novada pašvaldības ēku un Nacionālo biedrību kultūras namu notika pircēju jau iecienītais Zaļais tirdziņš, kurā parasti tiek piedāvāta Rēzeknes novada zemnieku, mājražotāju un amatnieku produkcija. Šoreiz priecēja vairāki jauni piedāvājumi, kas uzreiz izpelnījās atzinību. Pircēji jau ir iecienījuši Nautrēnu pagasta z/s “Bērzubirze” ekoloģiski audzētos ķiplokus, bet šoreiz saimnieki piedāvāja arī pašceptu maizi ar ķiplokiem, kā arī “Latgalīšu vasabi” – pesto no ķiploku ziediem, kas ir pikanta piedeva dažādiem gaļas ēdieniem. Jāatzīmē, ka z/s “Bērzubirze” īpašniece Evita Šķestere bija viena no 13 uzņēmējiem, kuri šogad guvai atbalstu nodibinājuma „Lauku ekonomikas attīstībai Rēzeknes novadā” (LEARN) izsludinātajā projektu konkursā uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai Rēzeknes novada teritorijā.

Garšīgus gaļas izstrādājumus, kā parasti, piedāvāja Sakstagala pagasta z/s “Mētras”. Valentīna Svarinska no Griškānu pagasta allaž pārsteidz ar oriģināliem ievārījumiem un garšvielu maisījumiem no pašas dārzā audzētiem garšaugiem, taču tagad viņas produkcijas iesaiņojumam ir speciāli izstrādātas mākslinieciskas etiķetes kas uzreiz piesaista uzmanību. Šoruden Latgales pusē augļu dārzi nelutina ar bagātīgu ražu, tomēr Čornajas pagasta zemnieki Jānis un Irēna Batari bija atveduši saldus un sulīgus ābolus. Zaļais tirdziņš nav iedomājams bez z/s “Ceļtekas” garšīgajiem sieriem un sviesta, z/s “Lapsiņas” paipalu olām, kā arī kaimiņu – LPKS “Viļāni” piena produktiem. Jāatzīst, ka pārdevēju atsaucība varēja būt lielāka – daudzas sagatavotās tirdzniecības vietas teltī tā arī palika tukšas.

Zaļo tirdziņu “Izvēlies novadā ražoto!” lauku uzņēmēju, amatnieku un mājražotāju atbalstam jau vairāk kā gadu reizi mēnesī organizē Rēzeknes novada pašvaldības nodibinājums ”Lauku ekonomikas attīstībai Rēzeknes novadā” (LEARN). Nodibinājums “LEARN” tagad ir pārcēlies uz jaunām telpām Atbrīvošanas alejā 95C un atrodas blakus veikalam “Zaļais”, savukārt vecākās konsultantes pienākumus Dainas Butleres ilgstošās prombūtnes laikā veic Ilze Kiščenko, kurai šis tirdziņš bija pats pirmais pašas organizētais. Ilze aicina uz sadarbību arī citus Rēzeknes novada ražotājus, sazinoties ar nodibinājumu ”Lauku ekonomikas attīstībai Rēzeknes novadā” (LEARN) pa tālruni 26516242 vai elektroniski learn@rezeknesnovads.lv.

Anna Rancāne
Autores foto

Valentīnas Svarinskas piedāvātajai oriģinālajai produkcijai tagad jauns iesaiņojums un etiķetes. DSC_0033 DSC_0034 Tuvajā ziemā sasildīs Rutas Rancānes adītās siltās zeķes  Nodibinājuma Gaigalavas pagasta z/s ... tāpat kā z/s Sulīgi āboli no Čornajas pagasta DSC_0046 Ķiploku ziedu pesto no Nautrēniem

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0