Novada pašvaldības delegācija piedalījās Moldovas Ziemeļu reģiona dienās

Publicēts 12.10.2015

Rēzeknes novada pašvaldības un uzņēmumu pārstāvji Latvijas delegācijas sastāvā no 6. līdz 9.oktobrim piedalījās Moldovas Ziemeļu reģiona dienu pasākumos, kas tika rīkotas ar mērķi attīstīt Latvijas un Moldovas Ziemeļu reģiona kontaktus un apspriest tālākos sadarbības attīstības plānus.

Latvijas delegācijas sastāvā bija vairāk nekā 70 pārstāvju no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM), Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA), deviņām Latvijas pašvaldībām, to iestādēm, uzņēmēji, kā arī nevalstiskā sektora darbinieki. Rēzeknes novadu pasākumā pārstāvēja Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs, Maltas vidusskolas direktore Vinera Dimpere, Tūrisma informācijas centra vadītāja un uzņēmēja Ligita Harčevska, SIA „Sprūževa M” biogāzes koģenerācijas stacijas vadītājs Kaspars Melnis, zemnieku saimniecības „Zvejnieki” pārstāvis Jānis Macāns, ēdināšanas pakalpojumu un tirdzniecības uzņēmuma SIA „Lauvits” vadītāja Tatjana Kubecka.

Delegācijas dalībnieki piedalījās biznesa forumā “Moldovas Ziemeļu attīstības reģiona ekonomiskā potenciāla veicināšana – sadarbības iespējas ar Eiropas Savienības valstīm”, kura ietvaros notika izstāde un Latvijas-Moldovas uzņēmēju kontaktbirža, ar mērķi veicināt abu valstu uzņēmēju sadarbību, attīstot biznesa kontaktus, kas ietver nākamo darījumu pazīmes vai vienošanos par tālāku sadarbību.

Rēzeknes novada delegācija Moldovas Ziemeļu reģiona dienu ietvaros apmeklēja pašvaldības, iepazinās ar pašvaldību uzņēmējdarbības nozarēm, apmeklēja nevalstiskās organizācijas un vietējos uzņēmumus, lai identificētu turpmākās sadarbības jomas.

Pasākuma ietvaros Moldovas Belci pilsētā notika Latvijas-Moldovas sadraudzības diena, lai dalītos pieredzē, veicinātu iedzīvotāju komunikāciju, pašvaldību un uzņēmēju sadarbību, prezentējot un degustējot Latvijā un Moldovā ražotos produktus.

Pasākuma aktivitātes finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0