Noskaidroti labākie video par gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām

Publicēts 16.04.2014

Noslēgusies balsošana Europe Direct Informācijas centra (EDIC) Austrumlatgalē organizētajā konkursā par labākajiem videoklipiem – aicinājumiem piedalīties 24.maijā gaidāmajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās. Žūrijas un skatītāju kopvērtējumā par labāko atzīts video „European Parliament Elections 2014”, ko veidoja Līga Naglinska, Sanita Bogdanova, Ilga Lozda, Ralfs Stupāns un Raivis Rusiņš no Preiļiem.

 

Skatītāju simpātiju balvu saņem video no Krāslavas „Piedalies Eiropas Parlamenta vēlēšanās!” (autori: Anna Bartuša, Ināra Pauliņa, Ilona Cabule, Dace Zeiza un Iveta Leonoviča-Batņa), par ko EDIC Austrumlatgalē sociālajos tīklos draugiem.lv, facebook.com un twitter.com nobalsots vairāk nekā 360 reizes. Pārstāvji no Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā visaugstāk novērtēja video „Nāc un balso EP vēlēšanās!” (autori: Eduards Medvedevs, Oksana Abramenkova un Ksenija Orlova), savukārt Latgales Reģionālās televīzijas speciālbalva tiek piešķirta video „Kāpēc jāpiedalās EP vēlēšanās?” (autores: Inese Rimšāne un Liene Skrauča).

Labāko video autori saņems balvas no EDIC Austrumlatgalē. Konkursa organizatori sagādājuši balvas arī aktīvākajiem balsotājiem sociālajos tīklos. Izlozē veiksmīgākās bija Agnese Upeniece, Inga Romule un Regīna Volkova (EDIC Austrumlatgalē pārstāvji ar jums sazināsies).

Videoklipus vērtēja žūrija, kā sastāvā bija Latgales Reģionālās televīzijas montāžas režisors un operators Sergejs Čakāns, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā komunikācijas un informācijas asistente Evija Samsonova, Eiropas Parlamenta Informācijas biroja sabiedrisko attiecību pārstāve Dace Skadiņa un Rēzeknes novada Ozolaines pagasta pārvaldes vadītājs, filmu „Latgolys laikadečs” un „Vīna vosora deļ vysu” režisors Edgars Blinovs. Kā atzina žūrijas pārstāvji, skatoties video, viņi bijuši patīkami pārsteigti par jauniešu izdomu un iemaņām ideju realizācijā: „Videoklipu autori lieliski orientējas sarežģītajā un daudzpusīgajā tēmā, pasniedzot informāciju tik atraktīvi un neierasti, ka video spēj sasniedz visdažādākās auditorijas,” uzsvēra Edgars Blinovs. Televīzijas operators un montāžas režisors Sergejs Čakāns atzinīgus vārdus veltīja arī vizuālajiem un tehniskajiem risinājumiem videoklipos: „Protams, šīs nav TV profesionāļu sacensības, tāpēc pārāk kritiski vērtēt klipu skaņas un attēla kvalitāti nebūtu godīgi, taču amatieru līmenī video autori ir paveikuši lielisku darbu un daudzviet viņu izvēlētie vizuālie risinājumi bija pat necerēti veiksmīgi.”

„Esam gandarīti par Eiropas Parlamenta videoklipu konkursa lielo popularitāti,” teic EDIC Austrumlatgalē vadītāja Inta Rimšāne, „piemēram, sociālajā tīklā Draugiem.lv vien videoklipi tika apskatīti 1355 reizes, kā arī saņēmuši vairāk nekā 660 ieteikumu, tāpēc esmu pārliecināta, ka, noskatoties šos video, par EP vēlēšanām painteresējās pat tie, kuriem līdz šim tas bija svešs lauciņš. Videoklipi ir veicinājuši cilvēku izpratni, ka 24.maijā viņiem ir jādodas uz vēlēšanu iecirkņiem, jo tieši viņu balss ir noteicošā, lai panāktu, ka astoņos Latvijai paredzētajos krēslos sēdētu labākie.”

Jāatzīmē, ka videoklipi veidoti EDIC Austrumlatgalē projekta „Balso un ietekmē” ietvaros. Projektā piedalījās jaunieši no Rēzeknes, Preiļu, Ludzas un Krāslavas pilsētām un novadiem. Vēl pirms paši jaunieši ķērās pie darba, lai izveidotu savus video, viņiem bija iespēja piedalīties meistardarbnīcās, kur četru dienu garumā Latgales Reģionālās televīzijas montāžas režisors un operators Sergejs Čakāns stāstīja par videokameras uzbūvi un funkcijām, par filmēšanas vides sagatavošanu, kadru, kompozīcijas un perspektīvu izvēli, kā arī par video apstrādi montāžas programmās.

Videoklipus var apskatīt EDIC Austrumlatgalē Youtube.com kanālā

Madara Ļaksa,

Europe Direct Informācijas centra Austrumlatgalē vadītājas asistente

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0