Mājražotāji rosās uz kopdarbību

Publicēts 16.06.2015

Ar piparmētru aromātu, priežu čiekuru sīrupa garšu, siera rituļu saulainumu un citiem vilinošiem gardumiem 12.jūnijā noritēja kārtējais mājražotāju tirdziņš. Katra sanākšana kopā tirgotājiem aizvien vairāk ļauj pārliecināties un atzīt, ka viņu produkcija ir pieprasīta un svarīga pircējam kā vietējais produkts. Šobrīd mājražotāji jau saprot arī to, ka ar savu produkciju ir vērts piedalīties ne tikai Rēzeknes novada pašvaldībā organizētajos tirdziņos, bet arī citos „zaļajos” tirdziņos tuvākās un tālākās vietās visā Latvijā un varbūt arī kaimiņu valstīs. Lai sekmētu šīs perspektīvas realizēšanu, nodibinājums „Lauku ekonomikas attīstībai Rēzeknes novadā” (LEARN) pēc tirdziņa norises organizēja mājražotāju tikšanos ar „Latvijas Mājražotāju un Mazo ražotāju informācijas un atbalsta biedrības” valdes priekšsēdētāju Agri Locu, kurš pastāstīja par to, kā pirms vairāk nekā gada viņš sāka interesēties par iespēju iegādāties lauku produkciju veselīgāka dzīvesveida nodrošināšanai savai ģimenei. Lai iegūtu informāciju, kādu dienu ievietojis un sociālajos tīklos aktualizējis ideju par vēlmi pirkt vietējo pārtiku, un par izbrīnu pāris stundu laikā šai domai pievienojās ap 500 interesentiem. Saprotot, to, ka gribētāju pēc „zaļās” preces ir pietiekami daudz, nolēma, ka jārīkojas un tā arī radās Latvijas mājražotājus atbalstošā biedrība, kas nu jau, strādājot nedaudz vairāk kā vienu gadu, apvieno 100 biedrus. Biedrībai ir sava mājas lapa http://www.latvijasmajrazotaji.lv, kur var iepazīties ar tās darbību un plaši organizētajiem pasākumiem. Lielu atzinību un popularitāti ir guvuši biedrības organizētie tirdziņi (biedrības prezentācija).

Noklausoties Agra Loca stāstījumu, Rēzeknes novada mājražotāji guva iedvesmu turpmākajam darbam un apstiprinājumu tam, ka sadarbība ar Latvijas mājražotāju biedrību būtu reāls pamats dalībai tirdziņos visā Latvijā ar plašāku potenciālo pircēju loku.

Aktīvu interesi par mājražotāju sadarbību izrādīja un arī ar priekšlikumu veidot biedrības „Latvijas Mājražotāju un Mazo ražotāju informācijas un atbalsta biedrība” Latgales platformu vietējiem mazajiem ražotājiem pieteicās veikala „Zaļais” (šobrīd tiešās pirkšanas pulciņa darbības vieta) īpašniece Iveta Ieva Aleksāne un biedrības „Atpakaļ Latgalē” aktīviste Elīna Pastare, kura savukārt izteica gatavību uzņemties mājražotāju un mazo ražotāju koordinatora lomu kopdarbības organizēšanai.

Lai gūtu plašāku informāciju, zvaniet Nodibinājuma LEARN vecākajai konsultantei Dainai Butlerei 26543286, Elīnai Pastarei 29466442 vai vērsieties eko veikalā „Zaļais” (Dārzu ielā 44, Rēzeknē).

Informāciju sagatavoja
Nodibinājuma LEARN
Vecākā konsultante Daina Butlere

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0