Mājražotāji diskutē Rēzeknes Augstskolā

Publicēts 11.05.2015

7. maijā Rēzeknes Augstskolā (RA) noritēja vēl nebijis pasākums. Rēzeknes novada mājražotāji piedāvāja iegādāties savus ražojumus – lauku sieru, zivis, maizi, dārzeņus, garšvielas, ārstniecības augus, dažādus rokdarbus, kas tapuši Rēzeknes novadā. Pasākums nebeidzās ar pirkt un pārdot prieku, jo tika rīkota diskusija, kura aktualizēja tēmu „Lauku uzņēmējdarbības iespējas un izaicinājumi”.

RA Ekonomikas un pārvaldības fakultātes dekāne Iveta Mietule norādīja: „Mums ir jābūt ieinteresētiem reģiona attīstībā, jāveicina uzņēmējdarbības vides pilnveidošanās, apzinot un izmantojot tos resursus, kas ir mūsu rīcībā. Būtu liels ieguvums gan augstskolai, gan uzņēmējiem, ja mēs atrastu veidu, kā sadarboties. Piemēram, mūsu studenti varētu veikt pētījumus konkrēta uzņēmuma darbībā, izstrādāt mārketinga aktivitātes vai palīdzēt ar preču dizaina izstrādi.”

RA lektore Iveta Dembovska sniedza ieskatu mārketinga jomā, prezentējot studentu apkopotās atziņas par mājražotāju tirdziņiem Rēzeknē. Izglītības, valodu un dizaina fakultātes lektore Diāna Apele piedāvāja ielūkoties līdz šim izstrādātajos dizaina paraugos un aicināja mājražotājus piedomāt gan pie preču zīmju dizaina, gan tirdzniecības vietas noformējuma. Savukārt RA Juridisko konsultāciju centra vadītājs Kristaps Gailis aktualizēja jautājumus par uzņēmējdarbības formu izvēles un dokumentu sakārtošanu, piedāvājot izmantot centra bezmaksas pakalpojumus un saņemot kvalitatīvas konsultācijas.

Nodibinājuma „Lauku ekonomikas attīstībai Rēzeknes novadā” vecākajā konsultante Daina Butlere rosināja mājražotājus sadarbībai, uzsverot, ka šobrīd arvien lielāku popularitāti iemanto ekoprodukti. Mājražotāji dalījās savā līdzšinējā pieredzē, akcentējot problēmsituācijas un ieskicējot savas darbības pilnveidi.

Jācer, ka savstarpējā informācijas apmaiņa un kontaktu dibināšana nesīs arī rezultātu, lai mājražotāji varētu izvērst sekmīgāk savu darbību, bet pircēji varētu atzinīgi novērtēt viņu veikumu.

 

Lolita Kivleniece-Kuzņecova,
RA Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

 

Foto: Māris Justs

IMG_1358 IMG_1367 IMG_1374 IMG_1366IMG_1355

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0