LDDK Gada balva – finiera ražotnei “VEREMS”

Publicēts 16.11.2015

Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) Gada balvu 2015 kā labākais darba devējs Latgalē šogad saņēmis Rēzeknes speciālās ekonomiskās zonas uzņēmums “Verems”, kurš mantojis labākos sava mātes uzņēmuma – “Latvijas Finiera” darbības principus darba vides jomā, papildinot tos ar ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē unikālas bērza saplākšņa produkcijas ražošanu.

LDDK apbalvojumi labākajiem darba devējiem un viņus atbalstošajām institūcijām visā Latvijā pasniegti tuvojošos valsts svētku noskaņās 12. novembrī, piedaloties Latvijas Republikas Valsts prezidentam Raimondam Vējonim. Uzrunājot LDDK Gada balvas laureātus, prezidents teica: “Darbs ir tā saikne, kas vieno darba devējus, darba ņēmējus un valsti. Liela māka ir darbu darīt, bet vēl lielāka – darbu radīt. Te vajadzīgas zināšanas, uzņēmība, liela drosme un uzdrīkstēšanās. Mēs Latvijā varam lepoties ar jums – ar uzņēmīgiem, talantīgiem, spējīgiem cilvēkiem, kuru zināšanas, pieredze un centība, izveidojot spēcīgus uzņēmumus, palīdz arī radīt darbavietas. Tas dod neatsveramu ieguldījumu mūsu tautsaimniecībā un arī valsts atpazīstamībā pasaulē.”

Rēzeknes Speciālās ekonomiskās zonas (RSEZ) pārvalde lepojas ar vienu no lielākajām RSEZ komercsabiedrībām, kas jau daudzus gadus ir veiksmīgs piemērs ilgtspējīgai un sociāli atbildīgai uzņēmējdarbībai, un sveic uzņēmuma vadību un darbiniekus, saņemot nacionālas nozīmes apbalvojumu!

Līdz šim uzņēmums ir vairākkārt apbalvots kā viens no lielākajiem darba devējiem un nodokļu maksātājiem, Rēzeknes speciālās ekonomiskās zonas (RSEZ) komercsabiedrību gada balvas konkursā par 2014. gada darbības rezultātiem „VEREMS” RSEZ SIA piešķirts atzinības raksts par ieguldījumu RSEZ attīstībā 2014. gadā un atzinības raksts par sociālo partnerību, mecenātismu kultūras un izglītības jomā 2014. gadā.

„VEREMS” RSEZ SIA ir viens no lielākajiem darba devējiem Latgales reģionā un nodarbina vairāk nekā 330 darbiniekus. Uzņēmuma apgrozījums 2014. gadā pārsniedza 25,44 miljonus eiro, bet nodokļos 2014. gadā uzņēmums samaksājis vairāk nekā 1,87 miljonus eiro. 2013. gada nogalē uzņēmumā realizēts projekts „Lielformāta saplākšņu ražošanas paplašināšana”, kura ietvaros uzbūvētas papildus saplākšņa ražošanas telpas 4200 m2 platībā, kā arī uzstādītas jaunas iekārtas, lai palielinātu saplākšņa ražošanas jaudu līdz 40000 m3 gadā. Investējot līdzekļus tehnoloģiju attīstībā, uzņēmums sācis augstākās kvalitātes saplākšņa produktu ražošanu un dārgāku – pārklāta bērza saplākšņa – produktu tirgu apgūšanu. Ar šo pārklājumu metodi var palielināt bērza saplākšņa izturību, piemēram, pret mitrumu, pret uguni utt., tāpēc tam ir salīdzinoši plašs iespējamais noieta tirgus, piemēram, transporta joma, kas ļaus eksportēt saplāksni ne tikai uz ES valstīm, Japānu, ASV, bet arī uz citām valstīm.

„VEREMS” RSEZ SIA īsteno aktīvu sociālo dialogu (noslēgts koplīgums, darbojas arodorganizācija), ir nozaru asociācijas un vietējās darba devēju organizācijas biedrs, īsteno korporatīvās sociālās atbildības projektus (Meža dienas, utml.), nodrošina uzņēmējdarbības labās prakses popularizēšanu un dalās pieredzē.

LDDK Gada balva labākajiem darba devējiem un viņus atbalstošajām institūcijām visā Latvijā tiek pasniegta jau otro reizi. Plašāk par LDDK Gada balvas ieguvējiem skatīt LDDK mājas lapā šeit: http://www.lddk.lv/notikums/gada-tautsaimnieks-pilens/.

Skaidrīte Baltace
sociālā dialoga koordinatore Latgales reģionā

Foto no LDDK arhīva.

LDDK_GadaBalva_2015_small-170LDDK_GadaBalva_2015_small-477

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0