Lauku labumu tirdziņš — šoreiz Rēzeknes Augstskolā!

Publicēts 06.05.2015

Lauku siers, dārzeņi, gaļas izstrādājumi, garšvielas, māla vāzes un krūzes, linu dvieļi un galdauti, koka darinājumi un citas labas lietas, kas tapušas Rēzeknes novadā, līdz šim uzrunājušas savus pircējus tirdziņā, kas ik mēnesi tika organizēts Rēzeknes novada pašvaldībā, taču šoreiz mājražotāji un zemnieki 7. maijā pulcējās Rēzeknes Augstskolas telpās (Atbrīvošanas alejā 115). Jau tradicionāli savus pircējus gaidīja kūpinātās zivis no Nagļu pagasta, z/s “Ceļtekas” un kooperatīvās sabiedrības “Viļāni” siers un sviests un citi piena produkti, dricānietes Ainas Eriņas pašceptā maize, Valentīnas Svarinskas garšaugu maisījumi u.c. Interesantas lietas kā allaž piedāvāja ekosaimniecība “Dzeneiši” no Nautrēnu pagasta – ne tikai zāļu tējas un pirtslietas, bet arī raupja linaudekla tarbiņas.

Uz tirdziņu ar saviem darinājumiem – rokdarbiem, audumiem, pašdarinātām lellēm bija atbraukušas arī vairākas Viļānu novada biedrības – “Atbalsts” un “IEDVESMA plus”, savukārt Viļānu novada skolēnu mācību ražošanas uzņēmums “Eco bubble” piedāvāja pašdarinātas ziepes.

Šoreiz tirdziņam ir ne tikai tirgošanās – pirkšanas funkcija, bet arī informatīvi izglītojoša nozīme, jo uzreiz pēc tirdziņa norises, tā dalībniekiem – mājražotājiem un amatniekiem tiek piedāvāts piedalīties diskusijā par viņiem aktuālu jautājumu risinājumiem, ietverot pieejamo resursu efektīvākas izmantošanas potenciālu, attīstot sadarbību ar Biedrību „Rēzeknes rajonu kopienu partnerība”, Nodibinājumu „Lauku ekonomikas attīstībai Rēzeknes novadā” un ar Rēzeknes Augstskolu, kā arī iesaistot RA studentus vietējā mājražošanas un amatniecības sektora tēla veidošanā un popularizēšanā.

DSC05611 DSC05595 DSC05597 DSC05598 DSC05600 DSC05601 DSC05602 DSC05606DSC05607 DSC05608

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0