Latvijas tūroperatori viesojās Rēzeknes novadā

Publicēts 13.04.2017

Šā gada 5. aprīlī no Rīgas uz Viduslatgali devās trīs tūrisma firmu pārstāvji (Impro, Jēkaba ceļojumi, Ceļveži.lv), lai iepazītos ar tūrisma piedāvājumu Rēzeknes, Ludzas, Dagdas, Preiļu, Līvānu novados un Rēzeknes pilsētā.

Vispirms devāmies uz tūrisma galamērķa “Lubāna ezera noslēpumi” objektiem Rēzeknes novadā. Pa ceļam uz Teirumnieku taku tika pastāstīts par Pērtnieku piedāvājumu, kuru arī varēja vērot pa auto logu. Teirumnieku purva takā mūs sagaidīja Anna Macāne, kura pastāstīja par takas izveides vēsturi un dabas vērtībām purvā un Lubāna mitrājā. Ciemojāmies arī pie salmu jumtu klāšanas meistara Īdeņā un vērojām skaisto skatu uz Lubānu no Īdeņas pilskalna. Zvejnieku sētā “Zvejnieki” tūrisma firmu pārstāvji tika pacienāti ar ēdieniem, gatavotiem pēc Latgales kulinārā mantojuma receptēm. Neiztrūkstoši bija Jāņa Macāna stāsti par Lubāna apkārtnes vēsturi un “dzīvi tūrismā”.

Tālāk ūdenstūrisma attīstības centrā “Bāka” tika pastāstīts par objekta tapšanas vēsturi, izrādīts tūrisma piedāvājums un iespējas. Gaigalavā, Seno mūzikas instrumentu darbnīcā gaidīja Gunārs Igaunis, kur visi tapa par muzikantiem, bija sajūsmā par iespēju piedalīties spēlēšanas procesā, pēc kura devāmies klausīties stāstījumu par šmakoukas un dažādiem citiem nosaukumiem apveltītā vietējā dzēriena radīšanas paņēmieniem.

Dienas otrajā pusē tika skatīts Rēzeknes pilsētas tūrisma piedāvājums un izbaudīts koncertzāles “Gors” gars koncertā Duduki.

6. aprīlis tika pavadīt Ludzas un Dagdas novados, pēc kuriem vakarpusē apmeklējām pirtniekus “Čiekuru pirtiņā”, Maltas pagastā, uzzinot daudz jaunu lietu katram savas veselības uzlabošanā. Lūznavas muižā pēc vakariņām līdz vēlam vakaram laiks tika pavadīts, staigājot pa parku, pa muižu un uzklausīts stāstījums par iespējamiem piedāvājumiem gan Lūznavas muižā, gan tuvākajā apkārtnē. Tika iedoti arī tūrisma materiāli par Rēzeknes novada tūrisma piedāvājumu.

7. aprīlī pa ceļam uz Preiļu novadu, kā pēdējo Rēzeknes novada tūrisma objektu viesi apmeklēja gleznotājas Vēsmas Ušpeles un podnieka Aivara Ušpeļa darbnīcu.

Tūrfirmu pārstāvji bija ļoti pārsteigti par kolorīto Latgales tūrisma piedāvājumu un uzsvēra arī patīkamo un ļoti viesmīlīgo attieksmi no tūrisma profesionāļu puses Latgalē. Paulis Stars no Ceļveži.lv pēc piedzīvotā raksta: “Paldies par viesmīlību, interesantajiem stāstiem, gardajām maltītēm, estētisko baudījumu, sirds siltumu! Arvien vairāk iemīlu Latgali un tās ļaudis!”

FOTOGALERIJA

Ligita Harčevska,
Rēzeknes novada Tūrisma informācijas centra vadītāja

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0