Konkursa “Biznesa skices” uzvarētāji – skolēnu komanda no Kaunatas vidusskolas

Publicēts 10.12.2019

Sestdien, 7. decembrī, Junior Achievement Latvia (JA Latvia) skolēnu mācību uzņēmumu nacionālajā gadatirgū “Cits Bazārs ziemā” paziņoti Swedbank, JA Latvia un “Projektu bankas” biznesa plānošanas konkursa “Biznesa skices” uzvarētāji. Pirmo vietu izcīnīja 11. klases skolnieču komanda no Kārsavas vidusskolas, otro vietu ieguva skolēnu mācību uzņēmums no Ogres 1. vidusskolas, savukārt trešo – jaunieši no Rēzeknes novada Kaunatas vidusskolas.

No desmit finālā iekļuvušajām skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) komandām izraudzīti trīs uzvarētāji. Tie noteikti, pusfinālā iegūtajam punktu skaitam pievienojot punktus par kolektīvā ieguldījuma platformā “Projektu banka” iegūtajām balsīm un piesaistīto ziedojumu.

Pirmās vietas un Swedbank naudas balvas 3000 EUR vērtībā ieguvējas – 11. klases skolnieces no Kārsavas vidusskolas – piedāvā īpašus ekoloģiskus skrubjus sejai un ķermenim “Rosaella”. Ar savu biznesa ideju jaunajām uzņēmējām “Projektu bankā” izdevies piesaistīt no investoriem vairāk nekā 1000 EUR. “Grūtākais bija sponsoru un balsu piesaiste konkursa pēdējā kārtā – kad jābalso ar saviem naudas makiem, cilvēki ir baigi izvēlīgi. Kad bija atlikušas pāris dienas līdz uzvarētāju noteikšanai un redzējām, ka balsis un finansējums aug lēnāk, nekā gribētos, sapratām – kaut kas ir jādara! Parasti cilvēkus vieglāk pārliecināt aci pret aci, tāpēc ar savu produktu prezentāciju devāmies uz kaimiņu skolām – noreklamējām, parādījām, kā balsot, un aizgāja!” stāsta konkursa uzvarētāju komandas līdere Šarlote Lorija Nagle, mudinot jaunos uzņēmējus nesēdēt un negaidīt, kad viss notiks pats no sevis, bet iet un darīt.

Veiksmīgi attīstot biznesa ideju par apģērbu uzšuvēm “Hide & Seek”, Ogres 1. vidusskolas 12. klases skolēnu komanda izcīnījusi otro vietu un 2000 EUR lielu naudas balvu, pūļa finansējuma platformā idejas īstenošanai piesaistot 185 EUR. Savukārt vienaudži no Kaunatas vidusskolas, SMU “Titanium Nails”, kas piedāvā dabisku nagu eļļu ar īpaši ērtu aplikatoru, ierindojusies trešajā vietā un iegūs 1000 EUR naudas balvu un 380 EUR no investoriem Projektu bankā.

Idejas, kuras izpelnījušās investoru atzinību

Jāatzīmē arī tās skolēnu komandas, kurām izdevies uzrunāt investorus un sasniegt vai pārsniegt pašu nosprausto finanšu mērķi kolektīvā ieguldījuma platformā, kas ļaus iegūt finansējumu skolēnu mācību uzņēmuma (SMU) attīstībai. Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas SMU “ERATO”, kas piedāvā mūzikas pakalpojumu, “savedot” kopā muzikāli talantīgus jauniešus un klientus, piesaistījis vairāk nekā 1800 EUR. Cēsu Valsts ģimnāzijas SMU “Uukrūzes”, kas ražo unikāla dizaina krūzes ar tajā ietvertiem spēles elementiem, no investoriem ieguvis 350 EUR.

“Dalība konkursos ir lielisks veids, kā pilnveidot sevi un savas ieceres, kas neatkarīgi no konkursā iegūtās vietas ir ieguvums jebkuram dalībniekam. Arī Biznesa skiču konkursa dalībniekiem bija iespēja pārdomāt savas biznesa idejas no klientu, sadarbības partneru un investoru redzes punkta, atbildot uz dažādiem būtiskiem jautājumiem biznesa plānu veidošanas procesā. Turklāt konkursa finālistiem, publicējot biznesa idejas pūļa finansējuma platformā “Projektu banka”, tika dota iespēja pārbaudīt savas ieceres dzīvotspēju klientu vidū, vācot gan finansējumu, gan balsis. Šāda pieredze ir ļoti pietuvināta reālai biznesa videi, kas ir nozīmīgs ieguvums topošo uzņēmēju komandām,” stāsta Swedbank Finanšu institūta vadītājs un žūrijas pārstāvis Reinis Jansons.

Starp finālā iekļuvušo skolēnu mācību uzņēmumu biznesa idejām ir gan inovatīvi tehnoloģiju risinājumi, gan dabiska pārtika un kosmētika, dizaina idejas un mūzikas pakalpojumi. Kā ziņots iepriekš, konkursā “Biznesa skices” varēja piedalīties komandas, ko veidoja vidusskolēni un audzēkņi no profesionālajām vidējās izglītības iestādēm – JA Latvia dalībskolām.

Papildu informācijai: Jānis Krops,
Swedbank Mediju attiecību vadītājs
Tālr.: 67444560, 26880381
janis.krops@swedbank.lv

Biznesa_skices_6335 Biznesa_skices_6356

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0