Kaunatas vidusskolas skolēnu mācību uzņēmums veiksmīgi piedalās uzņēmējdarbības konkursā “Start Strong 3+3″

Publicēts 13.12.2018

“Junior Achievement Latvia” (JA Latvia) sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijā un karjeras skolu “Start Strong” oktobrī izsludināja pieteikšanos uzņēmējdarbības konkursam “Start Strong 3+3″ JA Latvia skolu 10.-12. klašu audzēkņiem, lai veicinātu vidusskolas jauniešus veidot skolēnu mācību uzņēmumus (SMU), kas būtu inovatīvi un dzīvotspējīgi Latvijas vai konkrētā starptautiskā uzņēmējdarbības vidē.

Konkurss tiek organizēts trīs praktisku meistarklašu veidā, lai SMU spētu iegūt jaunas zināšanas un prasmes un pilnveidot produktu, atrodot tajā inovāciju. Šogad konkursam pieteicās SMU “Māras tēja”, kas tika dibināts gada sākumā Kaunatas vidusskolā. SMU dibinātājas Līna un Ilze pieteicās konkursam, jo vēlējās gūt vērtīgu pieredzi kontaktu dibināšanā, iespēju izpētīt Rietumu tirgu un saņemt unikālus padomus no ekspertiem, kuri atbalsta šo projektu.

Pirmajā kārtā meitenēm bija nepieciešams nofilmēt 30 sekunžu klipu angļu valodā, pastāstot par sevi, savu ideju un motivāciju dalībai. Šī konkursa kārta bija veiksmīgi izpildīta, un “Māras tējai” bija iespēja kļūt par vienu no 28 komandām, kas apmeklēs meistarklases pirms lielā fināla maijā.

“Māras tēja” ir vienīgais skolēnu mācību uzņēmums Latgales reģionā, kas ir ticis šī konkursa otrajā kārtā. Otrās kārtas pirmā meistarklase norisinājās ASV vēstniecībā Rīgā, kur komandas piedalījās dažādās ideju veicinošās aktivitātēs un dibināja jaunus kontaktus. Ilze un Līna atzīst: “Šī bija ļoti vērtīga pieredze, jo mācījāmies ne tikai biznesa pamatus, kas varētu noderēt tirdziņos, bet arī dažādus psiholoģiskos elementus, kas palīdz ietekmēt pircēju izvēli. Viss notika nepiespiestā, draudzīgā atmosfērā, pa dažām stundām  iemācījāmies tiešām daudz ko jaunu. Šādas lietas nemāca nevienā skolā.’’

Nākamais uzdevums SMU ir pildīt mājasdarbu – uzfilmēt vēl vienu videoklipu, pielietojot savas jaunās zināšanas ikdienas dzīvē.

Maija Hartmane,
IUK komercdarbības speciāliste

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0