Kaunatas uzņēmējs izgatavo ģitāras un veido muzeju

Publicēts 30.03.2014

Kaunatas pagasta zemnieku saimniecība “Tiptops” jau piecus gadus nodarbojas ar pavisam netradicionālu nozari – elektrisko ģitāru izgatavošanu. Z/s īpašnieks Jānis Kuzminskis turpmāk plāno ne tikai izgatavot ģitāras, bet arī piedāvāt iespēju interesentiem vērot to tapšanas procesu, kā arī aplūkot ģitāru kolekciju, kas visu laiku papildinās topošajā ģitāru muzejā.

Pašlaik tiek būvēta jauna darbnīca, kurā atradīsies arī ģitāru muzejs. „Tā kā viens no saimniecības darbības virzieniem ir arī tūrisms, tad nolēmām paplašināt piedāvājumu klāstu. Jau vasarā jaunajā darbnīcā būs iespējams vērot elektrisko ģitāru tapšanas procesu, kas būs jauns tūrisma produkts.”

Tagad pakāpeniski tiek vākti topošā muzeja eksponāti, interesantākie no tiem tiek arī restaurēti. Pārsvarā tās ir ģitāras, kuras izgatavotas pirms vairākiem gadu desmitiem gan bijušās PSRS teritorijā, gan Čehoslovakijā un Vācijā.

 Z/s “Tiptops” izveidojās 2003. gadā un sākotnēji specializējās galdniecībā un mēbeļu izgatavošanā. Pamatā tika izgatavotas korpusa mēbeles – gan no masīvkoka, gan arī no lamināta. Tagad galdniecība tiek pilnīgi pārveidota par elektrisko ģitāru ražotni. Pašlaik visas brenda “AttAck” elektriskās ģitāras tiek izgatavotas tikai pēc pasūtījuma, savukārt katrs pasūtītājs jau individuāli izvēlas sev nepieciešamo ģitāras elektroniku. Tā kā individuāli pasūtījumi ir salīdzinoši dārgi, uzņēmējs plāno izgatavot arī elektriskās ģitāras sērijveidā, kuras būtu pieejamas plašākam klientu lokam. Jau ir izstrādāti vairāki modeļi, kuri tiks prezentēti tuvākajā laikā. Nākotnes plānos ir arī akustisko ģitāru izgatavošana. Izgatavotās ģitāras jau skaitāmas vairākos desmitos. Pasūtītāju vidū ir gan atpazīstami mūziķi, gan arī „mājas spēlētāji”.

“Jāatzīmē, ka gandrīz visas ģitāras tiek izgatavotas no Latgalē augušiem kokiem. Cenas ziņā mēs nevaram konkurēt ar trešās pasaules valstīm, taču kvalitātes ziņā gan. Ejot pa neiemīto taciņu ir grūtāk, bet daudz interesantāk,” atzīst zemnieku saimniecības “Tiptops” īpašnieks Jānis Kuzminskis.

Lai ģitāru muzeja ekspozīcija būtu pilnīgāka un interesantāka, īpašnieks aicina iesaistīties tā tapšanā – ja kādam ir nevajadzīgas vecas vai salauztas ģitāras, tad tās varētu uzdāvināt muzejam (sazināties var pa tālruni 29252998 vai rakstot uz tiptops@inbox.lv).

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0