No 15. līdz 18. jūlijam Ūdenstūrisma attīstības centrā (ŪTAC) „Bāka” Rēzeknes novada Gaigalavas pagastā norisinājās biedrības „Lubāna vilnis” organizētās neformālās apmācības „Jaunie dabas draugi” bērniem vecumā no 10-15 gadiem. Apmācības finansiāli atbalstīja Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvalde un to mērķis bija aicināt jauniešus atrauties no mūsdienu tehnoloģijām un dzīves tempa, iepazīstot dabu aizraujošā un priekpilnā veidā.
Pirmajā dienā neformālo apmācību dalībnieki apmeklēja G. Igauņa mūzikas instrumentu darbnīcu, kurā varēja uzzināt par dažādiem mūzikas instrumentiem – kā tie tapuši ( lielākā daļa gatavoti no koka), dzirdēt to skanējumu, kā arī pašiem spēlēt kādu no mūzikas instrumentiem. Vēlāk notika nodarbība „ Pirmās palīdzības sniegšana” , kuru vadīja ātrās neatliekamās palīdzības feldšere Sandra Vasiļevska. Vakarā — iepazīšanās ugunskurs ar dažādām spēlēm, atrakcijām.
Otrajā dienā , kura tika nosaukta par Purva dienu, apmācību dalībnieki devās uz Teirumnieku purva taku, kur nodarbību vadīja Anna Macāne, tad praktiskās nodarbības purvā vadīja vecākā valsts vides inspektore Dace Vikšere. Bērni mācījās noteikt purva augus, pētīja purva dzīvniekus un kukaiņus, vāca materiālus, kā arī ieguva informāciju par purva izmantošanu un aizsardzību.
Trešajā dienā — Meža dienā, neformālo apmācību dalībnieki devās uz Gaigalavas mežu, kur iepazinās ar dažādiem meža tipiem, uzzināja, kādi dzīvnieki un kukaiņi dzīvo mežā, pētīja dažādus kukaiņus, taureņus, dzīvnieku pēdas. Nodarbības vadīja Dace Vikšere un Dagnis Vasiļevskis. Vakarā tika stādīti skuju un lapu kociņi „ Bākas” teritorijā.
Bērniem bija iespēja izpausties arī radoši. Mākslas nodarbībās pie pasniedzējas Aigas Bērziņas tika mezglotas aproces no ādas aukliņām un pērlēm, dekupāžas tehnikā izveidoti gaismas lukturīši. Pie Lienes Skraučas no Purva un Meža dienās savāktajiem materiāliem, darbojoties grupās, tika veidoti purva, meža maketi un kolāžas.
Ceturtajā, noslēdzošajā – Ezera – dienā, nometnes dalībnieki tikās ar Daini Tuču. Tad visi devās ekskursijā uz Lubānu pie Māra Valaiņa uz akmens laikmeta apmetnēm, kur varēja šaut ar bultām, lokiem,rāpties pa virvēm, malt graudus ar diviem akmeņiem, šķilt uguni, uzzināt, no kādiem materiāliem bija darināti pirmatnējie trauki, darbarīki, ieroči.
Neformālo apmācību laikā dalībniekiem bija iespēja sportot, spēlēt volejbolu, peldēties, vizināties ar kuteri. Katras dienas beigās izvērtējām redzēto, dzirdēto, padarīto– kas izdevās, kas nē, kas patika, kas nepatika, kopīgi dzērām tēju, klausījāmies mūziku.
Neformālo apmācību dalībnieki bija ļoti apmierināti par kopā pavadīto laiku (daži pat negribēja doties mājās), un aicināja šāda veida apmācības organizēt arī nākamgad.
Biedrība „Lubāna vilnis”