Jau otro gadu ceļotāji aicināti atklāt Lubāna ezera noslēpumus

Publicēts 06.06.2017

Arī šovasar ceļotājus gaida pērn lielu atsaucību guvušais tūrisma maršruts “Lubāna ezera noslēpumi”, kas aicina apceļot Latvijas lielākā ezera – Lubāna – apkārtni, kā arī iepazīt 30 tūrisma objektus un saimniecības ezera tuvumā, sešu pašvaldību teritorijās: Rēzeknes, Madonas, Lubānas, Balvu, Rugāju un Varakļānu novadā.

Līdztekus Varakļānu muižas pilij, ūdenstūrisma centram “Bāka”, Gunāra Igauņa seno mūzikas instrumentu un šmakovkas muzejam, Lubāna mitrāja informācijas centram, akmeņu parkam “Vaidavas” un citiem tūristu jau iemīļotiem apskates objektiem, šovasar piepulcēsies arī četri maršruta “Lubāna ezera noslēpumi” jauninājumi:

  • Ičas apmetnes ciems Bērzpilī, kurā varēs izzināt neolīta un bronzas laikmeta vēsturi, kā arī iepazīt vietējos amata pratējus,
  • Briežu dārzs “Mežsētas”, kur plašajās Pededzes piekrastes pļavās mīt vairāk nekā 300 staltbriežu,
  • Lubānas vīnotava, kur vīndaris Oskars Žvagins stāsta par vīna ražošanu, savukārt degustācijai pieejami no Latvijas augļiem un ogām darināti sarkanie, baltie un dzirkstošie vīni,
  • Lauku sēta “Zvaigznītes”, kurā var iegādāties visdažādākos mājas sierus, kā arī iespējams pieteikt pirti, svinību telpu un naktsmājas.

FOTOGALERIJA no Ičas apmetnes ciema un briežu dārza “Mežsētas” apskates

Pagājušajā tūrisma sezonā Lubāna ezera noslēpumus atklāja vairāk nekā tūkstoš tuvāku un tālāku ciemiņu. Aicinām arī šogad apmeklēt leģendām apvītā Lubāna ezera apkārtni, kas, citu starpā, ir arī pirmā akmens laikmeta cilvēku apdzīvotā vieta Baltijā pēc ledus atkāpšanās, savukārt šobrīd var lepoties ar dabas lieguma statusu un īpaši draudzīgu teritoriju putnu vērošanai, jo te mīt vairāk nekā 250 putnu sugas.

Jāatzīmē, ka bukletu ar tūrisma maršruta “Lubāna ezera noslēpumi” piedāvājumiem var saņemt Lubāna apkārtnes pašvaldību tūrisma informācijas centros (Madonas TIC, Lubānas TIC, Rēzeknes novada TIC, Rēzeknes TIC, Rugāju TIC, Balvu TIC, Varakļānu TIC), kā arī tūrisma informācijas punktos un apmeklējamajos objektos Lubāna apkārtnē.

Lejupielādēt karti

Ligita Harčevska,
Rēzeknes novada Tūrisma informācijas centra vadītāja

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0