“ĪSTĀ TELPA”: tiekamies Lūznavā 19. maijā

Publicēts 14.05.2018

“ĪSTĀ TELPA” [RUNĀTAVA] ir viens no Muzeju nakts pasākumiem 19. maijā Lūznavas muižā, kur atklās arī starptautisko Digitālās mākslas izstādi “Zeme/Jūra/Signāls” un darbosies Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas darbnīcas mehatronikā un robotikā.

Tiekamies no pl. 16.00 līdz 18.30 Lūznavas muižā uz sarunu ar Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas zinātniekiem un pētniekiem, biznesa inkubatora inovatīvajiem uzņēmējiem un citiem interesentiem! Domāsim par neierastiem konceptiem, diskutēsim un eksperimentēsim.

Biznesa inkubatoros jaunu uzņēmumu attīstība saistīta ar jaunu, inovatīvu ideju attīstību, taču bieži viens inovāciju izgudrotāji un zinātnieki strādā atsevišķi no uzņēmējiem un ražotājiem, un arīdzan otrādi. Lai sekmētu šo abu pušu sadarbību, lauztu stereotipus citam par citu un radītu uzticēšanos, biznesa inkubatoros ir radies koncepts “ĪSTĀ TELPA”, kur satiekas inovatīvo procesu veicēji un ieviesēji: studenti, izgudrotāji, zinātnieki, ražotāji, uzņēmēji u.c. Pasākuma moderators būs LIAA Jelgavas biznesa inkubatora vadītājs Ņikita Kazakevičs, kurš saka: “Cilvēki dabiski distancējas no informācijas, kas tiem nav saprotama, tāpēc māka komunicēt un pasniegt informāciju tā, lai tā ir viegli uztverama un spēj aizraut, ir svarīga gan uzņēmējiem, gan zinātniekiem.”

Lūznavas muiža savā ziņā arī ir īstā telpa reģionā, tāpēc LIAA Rēzeknes biznesa inkubators tieši tur rosinājis sarunu par kopradi jaunradei. Runāsim par kopradi kā par procesu, kā ietvaros, sadarbojoties uzņēmējiem ar zinātniekiem, māksliniekiem, rodas jauni produkti, pakalpojumi, procesi, kas veicina izaugsmi.

Piesaki savu dalību pasākumā, rakstot uz rezekne@liaa.gov.lv!

Programma:

15.30 – 16.00 Ierašanās, reģistrācija

16.00 – 16.40 EKSPERTU VIEDOKLIS: Vai koprade rosina jaunradi?

  • Ērika Teirumnieka – Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas Inženieru fakultātes dekāne
  • Ģirts Smelters, LIAA Tehnoloģiju skauts informācijas un komunikācijas tehnoloģiju sektorā
  • Guntars Šults – tehnisko audumu šūšanas uzņēmuma Technical Textiles valdes loceklis

16.40 Runātava/diskusija

  • Skaidrīte Baltace, LIAA Rēzeknes biznesa inkubatora vadītāja
  • Kārlis Pīgožnis, mehatronikas inženieris, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija
  • Gatis Babris, uzņēmējs, SIA Quin
  • Māris Igavens, RTA projektu koordinators, Sales Labs projekta koordinators
  • Iveta Balčūne, Lūznavas muižas iedvesmotāja/pārvaldniece

Noslēgumā: Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas paraugdemonstrējumi robotikā, kafija&neformālas sarunas, Muzeju nakts pasākumi muižā

Evija Piebalga,
projektu vadītāja
Rēzeknes biznesa inkubators
Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0