Iespēja teikt „Jā” vārdu atjaunotajā Lūznavas muižā

Publicēts 31.07.2015
Svinību zāle Lūznavas muižā

Mēdz teikt, ka viskrāšņākais kāzu dekors ir jaunā pāra mīlestība, taču nenoliedzami svarīga ir arī kāzu norises vietas izvēle, lai mūža baltākā diena būtu kā neaizmirstams piedzīvojums gan jaunlaulātajiem, gan kāzu viesiem. No 2015. gada vasaras Rēzeknes novada pašvaldība piedāvā iespēju „Jā” vārdu teikt atjaunotajā Lūznavas muižā.

Pateicoties Rēzeknes novada pašvaldības īstenotajam projektam „Lūznavas muižas ēkas rekonstrukcija (ietverot lokālus restaurācijas darbus)”, simtgadīgā jūgendstila ēka ir atguvusi savu kultūrvēsturiskā mantojuma vērtību, atgriezusies kā īsta Latgales kultūras pērle un tagad – gaida preciniekus.

Muižas dienvidu daļā atjaunota kapela, kur laulības saitēm jauno pāri savienos mācītāji Ainārs Londe un Vitālijs Filipenoks no Rēzeknes Vissvētākās Jēzus Sirds Romas katoļu katedrāles. Plašajās muižas telpās iekārtota arī krāšņa svinību zāle laulību ceremonijai, ko vada Dzimtsarakstu nodaļas pārstāvis. Gan kapelā, gan svinību zālē iespējams sarīkot kāzas aptuveni ar 50 viesiem. Muižas ēkā paredzētas arī telpas, kur jaunajam pārim saposties pirms svinīgā brīža, kā arī vieta pirmajam tostam un šampanieša glāzei. Savukārt vairāk nekā 20 hektārus lielajā muižas parkā pēc laulībām iespējams veikt dažādus kāzu rituālus un izdarības.

Kā pastāstīja Rēzeknes novada pašvaldības Dzimtsarakstu nodaļas vadītājas pienākumu izpildītāja Marija Deksne, laulību reģistrācija Lūznavas muižā maksā 35,34 EUR, ieskaitot 14 EUR valsts nodevu. Jāpiebilst, ka laulību ceremonijas rīkotājiem ir jānodrošina Dzimtsarakstu nodaļas pārstāvja aizvešana uz Lūznavas muižu.

Dzimtsarakstu nodaļas darbinieki dodas ārpus kabineta, lai ne tikai salaulātu pārus, bet arī reģistrētu jaundzimušos. „Pamazām pie mums arvien populārāka paliek tradīcija bērniņa reģistrāciju organizēt par svētkiem, kuros par jauno vecāku laimi priecājas arī jaundzimušā krustvecāki, vecvecāki un ģimenes draugi. Bērna dzimšanas reģistrāciju var veikt gan Dzimtsarakstu nodaļā, gan arī kādā citā vecāku izvēlētā vietā,” saka Marija Deksne. Maksa par bērna dzimšanas reģistrāciju ir 14,23 EUR.

Vairāk informācijas par laulību ceremoniju Lūznavas muižā un citiem Rēzeknes novada pašvaldības Dzimtsarakstu nodaļas pakalpojumiem var saņemt pie vadītājas pienākumu izpildītājas Marijas Deksnes pa tālruni 64607178 vai e-pastu: Marija.Deksne@rezeknesnovads.lv.

Lūznavas muiža Svinību zāle Lūznavas muižā Svinību zāle Lūznavas muižā Svinību zāle Lūznavas muižā Svinību zāle Lūznavas muižā Keramikas izstāde Lūznavas muižas telpās Lūznavas muižas kapela Lūznavas muižas kapela Lūznavas muižas kapela Lūznavas muižas kapela Lūznavas muižas kapela Lūznavas muižas kapela Madonnas statuja Lūznavas muižas parkā Lūznavas muiža

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0