Gunāra Igauņa senlaiku mūzikas instrumentu muzejs un šmakoukas muzejs. Hostelis “Muzikanti”

Publicēts 25.04.2014

kulturas_mantojums_zime_1natura2000 Ozollapa

 Adrese
: Meža iela 2a, Gaigalava, Gaigalavas pagasts
Tālrunis: +371 28728790, +371 26593441
E-pasts: baltharmonia@inbox.lv,  naktsmītnēm -  rasmaigaune@inbox.lv
Mājas lapa: http://www.baltharmonia.lv

Īss apraksts: Mūzikas instrumentu ekspozīcija, stāsts par mūzikas instrumentiem, kas spēlēti pēdējos 150 gadus Latvijas teritorijā, muzicēšana.
Mūsdienīgs un atraktīvs stāsts par seno alkoholisko dzērienu, Latgales kulināro mantojumu – šmakouku. Degustācija. Naktsmītnes.

Vairāk:

Gunars Igaunis muzikas intstrumenti2 ALebeds Gunars Igaunis muzikas intstrumenti7 ALebeds Gunārs Igaunis G.Igauņa darbnīcā DSC_0049 Gunāra Igauņa darbnīcā Gunāra Igauņa darbnīcāSenlaiku mūzikas instrumentu muzejā var skatīt vairākus desmitus dažādas ermoņikas un garmoškas,12 akordeonus, vairākas mandolīnas, senu cītaru kolekciju, celma bungas, kokles, dažādus metalofonus, ksilofonus, Latvijai raksturīgas perkusijas. Īsumā tiek stāstīta instrumentu vēsture, “dzīves ceļš”, līdz nonāca muzejā, rādīta spēlēšanas tradīcija, pielietojums. Muzejs piedāvā iemācīties pašam spēlēt cītaru, kokli, cimbalu.

Meistara vadībā tiek veidots muzikāls dalībnieku orķestris, kur visi spēlē kādu mūzikas instrumentu. Ir iespēja iegādāties Mūzikas darbnīcā ražoto produkciju. Gunāram Igaunim ir pasniegta “Latviskā mantojuma zīme” par seno mūzikas instrumentu kolekciju, tradicionālo muzicēšanu un mūzikas instrumentu daudzināšanu.


kulinārais mantojumssmakoukas muzejs2 ALebedsGunars Igaunis muzikas intstrumenti5 ALebeds smakoukas muzejs ALebeds

Šmakoukas muzejā var iepazīt šī dzēriena, Latgales kulinārā mantojuma, vēsturi un tradīciju, apskatīt vairāk kā 15 destilēšanas aparātus, kas savākti tuvākajā un tālākajā apkārtnē, redzēt destilēšanas procesa attīstības ceļu, dzirdēt stāstu par šmakoukas gatavošanas procesu un ir iespēja degustēt vismaz trīs šmakoukas veidus.

Šmakouka, šmiga, gonceņa, kandža, sievu asaras, samagonka. Katrā Latvijas pusē šo dzērienu sauc savādāk. Lai iepazītu šā dzēriena vēsturi un tradīciju, radās Šmakoukas muzejs.


Hostelis “Muzikanti”

Muzikanti istaba ar divstavu gultu1 Muzikanti jumta istaba 1 muzikanti virtuves sturis muzikanti divist dz2 Muzikanti divist dz labier dusa

 

 

 

muzikanti divist dz 1

Gaigalavas ciemata centrā saimnieku mājas 2. stāvā tiek piedāvātas mājīgas naktsmītnes hostelī “Muzikanti” 12 personām. Turpat atrodas divi muzeji, kur var pieteikt ekskursijas – mūzikas instrumentu muzejs un šmakoukas muzejs. 10 minūšu brauciena ar auto attālumā atrodas Lubāna ezers, ūdenstūrisma centrs “Bāka”, zvejnieku sēta “Zvejnieki”, Teirumnīku purva taka. Vasarā ir telšu vietas un telts viesībām. Wi-Fi.

Interesanti: 

Šajā ciemā (Gaigalavā) dzīvo un darbojas Gunārs Igaunis – ļoti atraktīvs vīrs un kaislīgs tautas mūzikas cienītājs, kurš ar savu ģimeni pamanījies arī piedalīties TV šovā “Dziedošās ģimenes”, kā rezultātā tā joprojām mēdz diezgan intensīvi uzstāties. Taču ne jau tas ir galvenais.

Meža ielā 2a Gaigalavā atrodams kādreizējā zirgu stallī ierīkots senlaiku mūzikas instrumentu muzejs un pie reizes arī darbnīca. Tur var “ielipt” uz ilgu laiku, jo Igaunis ir ne tikai lielisks stāstnieks, bet arī iesaista viesus īstā jam session, kā pieņemts teikt mūsdienās. Proti, ir iespēja muzicēt kopā ar pašu mākslinieku, spēlējot visdažādākos mūzikas instrumentus, kas pēc paša saimnieka iedrošinājuma vairs nešķiet sarežģīts process. Drīzāk otrādi – gana viegls un prieku nesošs! Galarezultātu, protams, nesalīdzināt ar meistaru radīto folkmūziku (mūzikā jau daudz pieredzējušais Igaunis ir kapelas “Dziga” vadītājs, kuras ierakstus iespējams nopirkt turpat uz vietas). Taču vienalga izklausīsies daudz labāk, nekā šobrīd spēj iedomāties.

Gunārs arī zina stāstīt vai par katru no nu jau sešus gadus veidotajā kolekcijā atrodamajiem akordeoniem, ermoņikām, cītarām, mandolīnām, koklēm, bungām un ko tikai visu vēl ne. Ne visi instrumenti gan ir spēlēšanas kārtībā, taču atjaunots ir daudz kas, turklāt Gunārs arī pats darina jaunus instrumentus, piemēram, jaunas kokles.

Kā uzsver pats harizmātiskais latgalis – īpaši gaidītas ciemos ģimenes ar bērniem, jo tad garantēta īpaša jautrība.

Kaspars Zaviļeiskis , 2011. g. 18. maijā

Materiāls pārpublicēts no www.tvnet.lv

GPS: 56.7339604, 27.0702624

  DSC_0048 Gunars Igaunis muzikas intstrumenti4 ALebeds Gunars Igaunis muzikas intstrumenti5 ALebeds

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0