Godināti konkursa „Rēzeknes novada uzņēmums” laureāti

Publicēts 20.03.2015
Foto: Eduards Medvedevs

19. martā Latgales vēstniecībā „GORS” notika Rēzeknes novada Uzņēmēju diena un konkursa „Rēzeknes novada uzņēmums” laureātu apbalvošana.

Kā uzrunājot klātesošos pastāstīja Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs, koncertzāle „GORS” pasākumam tika izvēlēta, jo tās ietilpība ļauj vienkopus pulcināt teju visus lielākos un labākos Rēzeknes novada uzņēmējus: „Ja līdz šim novada kultūras namos varējām uzaicināt ap 300 uzņēmējus, tad „GORĀ” varam uzņem un teikt „Paldies!” gandrīz tūkstoš čaklākajiem darba darītājiem.” M. Švarcs pateicās uzņēmējiem par rosīgumu un saimniecisko tvērienu: „Jūs, uzņēmēji, esat saturs pašvaldībai un valstij. Ja nebūtu jūsu drosmes, neatlaidības, pacietības un uzņēmības, nebūtu arī mūsu, jo pašvaldība ir nekas, ja nav ekonomiskās aktivitātes.” Sveicieniem pievienojās arī zemkopības ministrs Jānis Dūklavs: „Paldies ne vien uzņēmējiem, bet arī viņu darbiniekiem, kuri piepilda uzņēmēju idejas un sapņus, un kopā ar saviem darba devējiem iegūst izcilus rezultātus, par kuriem šajos uzņēmēju svētkos mēs varam priecāties. Lai uzņēmēji turpina atbildīgi darīt savu darbu un ar katru gadu kļūst arvien stiprāki un smukāki!”

Konkurss „Rēzeknes novada uzņēmums” ir viens no uzņēmējdarbības atbalsta pasākumiem, ko jau trešo gadu organizē Rēzeknes novada pašvaldība, lai veicinātu uzņēmējdarbības vides attīstību, nodarbinātību, teritorijas pievilcību un sabiedrisko aktivitāti. Lai noteiktu labākos un veiksmīgākos darba darītājus, 2014. gada rudenī vērtēšanas komisija apmeklēja 29 konkursam izvirzītos pretendents to saimnieciskās darbības veikšanas vietās Rēzeknes novada teritorijā. Komisija izvērtēja gan uzņēmumā ražotā produkta vai piedāvātā pakalpojuma kvalitāti un daudzveidību, gan investīciju piesaisti, gan teritorijas sakoptību, jaunu darbavietu radīšanu un citus kritērijus. Uzņēmējus vērtēja Rēzeknes novada pašvaldības Teritorijas attīstības, plānošanas, tautsaimniecības, vides un infrastruktūras jautājumu pastāvīgās komitejas priekšsēdētājs Kaspars Melnis, Attīstības plānošanas nodaļas projektu vadītāja Inga Zapāne, Uzņēmēju konsultatīvās padomes pārstāve un Rēzeknes pilsētas, Rēzeknes un Viļānu novada tūrisma informācijas centra vadītāja Ligita Harčevska, Rēzeknes Augstskolas pārstāve Iveta Mietule, Rēzeknes novada domes deputāts Aivars Buharins un Rikavas pagasta pārvaldes vadītājs Andrejs Tārauds.

Konkursa uzvarētāji saņēma īpašu balvu – dizaina objektu, kas ataino gaišo un reizē sarežģīto ceļu uz panākumiem. Balvas ideju kā savu diplomdarbu izstrādāja Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas absolvents Aleksandrs Rezvovs, savukārt pēdējos divus gadus šo ideju metālā realizējis Norberts Kudiņš. Ar koncertu pēc svinīgās ceremonijas uzņēmējus sveica dziedātāja Marija Naumova.

KONKURSA „RĒZEKNES NOVADA UZŅĒMUMS” DALĪBNIEKI UN LAUREĀTI:

Gada kultūras mecenāts: Solveiga Gulau (Bērzgales pagasts). Solveiga Gulau ziedojusi ievērojamu summu 1776. gadā iesvētītās Bērzgales Sv. Annas Romas katoļu baznīcas torņu remontam. Jāatzīmē, ka renesanses stilā celtais dievnams ir Bērzgales vizītkarte, kas kalpo ne vien par ticīgo pulcēšanās vietu, bet arī kā kultūras centrs, kur bērzgaliešiem bijusi iespēja baudīt dažādus klasiskās mūzikas koncertus.

Gada jaunais uzņēmums: SIA „Podusēta” (Ozolmuižas pagasts, īpašniece Aiga Dātava). Ar podniecību Aiga Dātava nodarbojas jau 12 gadus, taču savu uzņēmumu viņa izveidojusi pirms diviem gadiem. Atšķirībā no lielākās daļas keramiķu, Aiga savus darbus nevirpo, bet gan lipina ar rokām. Aiga darina ne vien traukus, bet arī māla spēles, rotas un suvenīrus, kas jau paspējuši iekarot neparasta dizaina priekšmetu cienītāju sirdis.

Nominācijai „Gada jaunais uzņēmums” tika izvirzīti arī:

 • SIA „LN DEMO” (Dricānu pagasts, īpašniece Lilita Neparte),
 • ZS „Atvari” (Nagļu pagasts, īpašnieks Sandris Paplavskis),
 • ZS „Liepziedi” (Stoļerovas pagasts, īpašnieks Jānis Arbidāns).


Gada tūrisma pakalpojumu sniedzējs: SIA „ZAĻĀ SALA R” (Griškānu pagasts, īpašnieki Rita un Viktors Tēraudi).
Viesu nams „Zaļā sala” Rēzeknes pievārtē darbību uzsācis pirms septiņiem gadiem. Šai laikā viesu namā izmitināti tūkstošiem Latgales apceļotāju, uzklāti simtiem kāzu un viesību galdi, kā arī sarīkotas neskaitāmas nometnes un semināri. Viesu nams ir asociācijas „Lauku ceļotājs” zelta biedrs un aktīvs Latgales kulinārā mantojuma tīkla dalībnieks.

Nominācijai „Gada tūrisma pakalpojumu sniedzējs” tika izvirzīti arī:

 • ZS „Ezerkrasti” (Čornajas pagasts, īpašnieki Ēriks Višs ar meitu Santu),
 • ZS „Jāņi” (Feimaņu pagasts, Jānis un Silvija Mežinski),
 • ZS „SELENA 2003” (Kaunatas pagasts, īpašnieki Anatolijs un Jeļena Pleščinski),
 • Atpūtas vieta „Burvīgā Rāzna” (Mākoņkalna pagasts, īpašniece Evita Vaļuma),
 • ZS „Kalēji” (Ozolmuižas pagasts, īpašnieks Aivars Kjakste).

Gada amatnieks: Aivars Ušpelis (Maltas pagasts). Aivars Ušpelis ir viens no „Pūdnīku skūlas” podniekiem. Savā darbā Aivars izmanto senču uzkrātās zināšanas un pielieto cilvēkiem vai videi nekaitīgas tehnoloģijas. Lielākoties viņa darbi tiek darināti dūmotajā jeb melnās keramikas tehnikā. Kā teic pats saimnieks, ja viņa virpotos podus saliktu citu pie cita, sanāktu septiņus kilometrus garš podu ceļš. Kopā ar dzīvesbiedri Vēsmu viņi ir iekopuši skaistu lauku sētu „Malny Wylky”, kurā ciemiņi var apskatīt gan plašu senlietu kolekciju, gan Aivara keramiku un Vēsmas gleznas, gan arī iemēģināt roku pie podnieka ripas.

Nominācijai „Gada amatnieks” tika izvirzīti arī:

 • ZS „Lazdiņi” (Dricānu pagasts, īpašnieki Normunds Mozgis un Inga Nagle),
 • Ruta Rancāne (Lendžu pagasts),
 • Edgars Matisans (Sakstagala pagasts),
 • ZS „Apkalnmājas” (Vērēmu pagasts, īpašnieki Irēna Baufale un Pēteris Reiniks).

Gada inovatīvu produktu/ pakalpojumu ieviesējs: Zaiga Graudiņa (Sakstagala pagasts). Zaiga Graudiņa izveidojusi stādu audzētavu „Sakstagals”, kurā tiek audzēti gandrīz tūkstoš dažādu nosaukumu dekoratīvie koki un krūmi, kā arī vairāk nekā 500 dažādu veidu dekoratīvo augu un ogulāju. Zaiga veic nozīmīgu darbu, lai eksotiskos augus pielāgotu Latvijas klimatiskajiem apstākļiem. Uz Sakstagalu pēc retajiem un neparastajiem augiem brauc pircēji no visas Latvijas.

Nominācijai „Gada inovatīvu produktu/ pakalpojumu ieviesējs” tika izvirzīts arī:

 • RSEZ SIA „LEAX Rēzekne” (Ozolaines pagasts, vadītājs Gints Jačuks).

Gada uzņēmums – novada VIP: ZS „Tiptops” (Kaunatas pagasts, īpašnieks Jānis Kuzminskis). ZS „Tiptops” pamatdarbības veids ir galdniecība un tūrisms, taču pēdējos pāris gados īpašs uzsvars tiek likts uz elektrisko ģitāru ražošanu. Tas ir unikāls un neatkārtojams roku darbs, ko interesantā dizaina un lieliskā skanējuma dēļ ir iecienījuši daudzi profesionāli mūziķi. Ģitāras tiek darinātas no Rāznas Nacionālā parka teritorijā augošiem kokiem, kas tiek rūpīgi atlasīti. Kā pats meistars teic: „Pirms nociršanas es pastāstu kokam, ka tas tiks nevis vienkārši nozāģēts un sakurināts, bet gan piedzims no jauna kā mūzikas instruments uz dzīvos mūžīgi.” Kopā ar dzīvesbiedri Aiju ir aktīvi Kaunatas pagasta sabiedriskās dzīves veidotāji, kā arī dažādu pasākumu, projektu un aktivitāšu īstenotāji un atbalstītāji.

Lielākais darba devējs: RSEZ SIA „LEAX Rēzekne” (Ozolaines pagasts, vadītājs Gints Jačuks). „LEAX Rēzekne” pārstāv vienu no „LEAX Group” metālapstrādes uzņēmumiem Latvijā. „LEAX Rēzekne” ražo augstas kvalitātes metāla detaļas kalnrūpniecības un mašīnbūves (Volvo, Scania) uzņēmumiem. 2013. un 2014. gadā uzņēmums veicis vairāku miljonu investīcijas, paplašinot ražošanas telpas, kā arī uzstādot metāla rūdīšanas krāsnis, pēcapstrādes iekārtas un modernu metalurģijas laboratoriju. Līdz ar paplašināšanos uzņēmumā radītas 20 jaunas darba vietas. Kopumā uzņēmumā šobrīd strādā vairāk nekā 130 darbinieki.

Nominācijai „Lielākais darba devējs” tika izvirzīts arī:

 • RSEZ SIA „Verems” (Vērēmu pagasts, valdes priekšsēdētājs Jānis Staris).

Balvu nominācijā „Gada uzņēmums” šogad saņēma 3 Rēzeknes novada uzņēmumi: ZS „Lukstiņmājas”, SIA „SPRŪŽEVA M”, RSEZ SIA „Verems”.

ZS „Lukstiņmājas” (Ozolmuižas pagasts, īpašnieki Ivars un Ruta Ķipuri). „Lukstiņmājās” apsaimnieko 120 ha lauksaimniecībā izmantojamās zemes, kurā tiek audzēti kartupeļi, burkāni, bietes, sīpoli, tomāti un gurķi. Lai audzēto produkciju saglabātu pēc iespējas dabiskāku, saimniecībā minerālmēsli un augu aizsardzības līdzekļi tiek izmantoti minimāli. „Lukstiņmāju” kartupeļi un dārzeņi tiek piegādāti vairākām izglītības iestādēm Rēzeknes novada, Ludzā, Varakļānu novadā un citus.

SIA „SPRŪŽEVA M” (Griškānu pagasts, valdes priekšsēdētājs Pāvels Melnis). Uzņēmumā tiek apstrādāti vairāk nekā 1650 hektāri lauksaimniecībā izmantojamās zemes. Saimniecībā ir vairāk nekā 1100 liellopu, tostarp 700 slaucamās govis. Uzņēmumā tiek nodarbināti aptuveni 70 cilvēki. SIA „SPRŪŽEVA M” aktīvi iesaistās Eiropas Savienības projektu realizēšanā – jaunākie projekti ir jaunlopu fermas un biogāzes ražotnes izveide.

SIA „Verems” (Vērēmu pagasts, valdes priekšsēdētājs Jānis Staris). AS „Latvijas Finieris” meitas uzņēmums. „Verems” ir lielākais rūpniecības uzņēmums Rēzeknes novadā. Uzņēmums dibināts 1996. gadā kā finierkluču iepirkšanas punkts Rēzeknē. Kopš 2007. gada „Verems” nodarbojas ar lielformāta bērza saplākšņu ražošanu, ko eksportē uz ES valstīm, Japānu un ASV. Uzņēmumu pamatoti var saukt par celmlauzi unikālu produktu un tehnoloģiju attīstībā, piemēram, tieši „Verems” atklājis un ražo pasaulē lielāko viengabala bērza saplākšņa loksni ar izmēru 7×13 pēdas (2,29 x 4 metri). Kopš 2001. gada uzņēmumā investēto līdzekļu apjoms sasniedz 49 milj. EUR. Jāatzīmē, ka „Verems” ir arī sociāli atbildīgs uzņēmums, kas sadarbībā ar citiem kokapstrādes uzņēmumiem un pašvaldībām ik pavasari organizē „Meža dienu”, kuras laikā Rēzeknes novadā tiek stādīti kociņi. Kā atpazīstamākais uzņēmums Latgales reģionā „Verems” ir iekļauts „Latgales lingvoteritoriālajā vārdnīcā”.

Nominācijai „Gada uzņēmums” tika izvirzīti arī:

 • ZS „Māris” (Ilzeskalna pagasts, īpašnieks Māris Kotāns),
 • SIA „ANĒLS” (Kantinieku pagasts, īpašniece Jeļena Šilova),
 • ZS „Zelmeņi” (Lendžu pagasts, īpašnieks Aivars Bernāns),
 • SIA „DASTIKAR” (Lendžu pagasts, izpilddirektors Imants Zagorskis),
 • Gunārs Smeilis (Maltas pagasts),
 • IK „IZIDORI” (Pušas pagasts, īpašnieks Valdis Zujs),
 • SIA „Baibiņa” (Stoļerovas pagasts, valdes locekļi Imants Karaševskis un Dainis Katkovskis).

Rēzeknes novada uzņēmējiem pasākuma laikā pateicās arī lūgtie viesi:

 • zemkopības ministrs Jānis Dūklavs Pateicības rakstu par ieguldījumu lauksaimniecības nozares attīstībā pasniedza SIA „Kopdarbs” (Stoļerovas pagasts, valdes priekšsēdētājs Pēteris Karacejevs) un ZS „Salmaņi” (Rikavas pagasts, īpašnieks Jānis Salmans), kas pēc Uzņēmumu reģistrā pieejamās informācijas ir vecākā Rēzeknes novada teritorijā reģistrētā zemnieku saimniecība (reģistrēta 10.04.1991.), kas vēl aizvien aktīvi darbojas.
 • Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra biroja vadītāja Marika Zeimule un padomnieks Egils Helmanis Pateicības rakstu pasniedza RSEZ SIA „Verems”.
 • Lauku atbalsta dienesta direktore Anna Vītola-Helviga izteica atzinību ZS „Ķirši” (Lendžu pagasts, īpašnieks Dmitrijs Pavlovs), kas rūpējas par 17 hektāriem augļu koku, piegādājot gandrīz 20 skolām augļus programmā „Skolas auglis”.
 • Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis sveica ZS „Atvari” (Nagļu pagasts, īpašnieks Sandris Paplavskis).
 • Nodarbinātības valsts aģentūras direktore Inese Kalvāne par veiksmīgu un profesionālu sadarbību nodarbinātības veicināšanā pasniedza Pateicības rakstu Rēzeknes novada pašvaldībai, savukārt NVA Rēzeknes filiāles vadītāja Ināra Šindarjova par veiksmīgu sadarbību pateicās ZS „Krāces” (Nagļu pagasts, īpašnieki Aigars un Dace Stikāni).
 • „Latvijas Valsts meži” Ziemeļlatgales mežniecības reģiona vadītājs Viktors Reblis par veiksmīgu sadarbību pateicās „Skaida PV” (Kaunatas pagasts, valdes loceklis Pēteris Katkovskis), kas „Latvijas Valsts mežiem” snieguši pakalpojumus par aptuveni 2 milj. EUR.
 • VAS „Latvijas Attīstības finanšu institūcija ALTUM” Rēzeknes filiāles vadītāja Vita Pučka pateicību par veiksmīgu sadarbību izteica SIA „Podusēta” (Ozolmuižas pagasts, īpašniece Aiga Dātava), ZS „Ezerkrasti” (Čornajas pagasts, īpašnieki Ēriks Višs ar meitu Santu), ZS „Zelmeņi” (Lendžu pagasts, īpašnieks Aivars Bernāns) un SIA „NOOK serviss” (Vērēmu pagasts, valdes priekšsēdētājs Aivars Kļaviņš).
 • „Swedbank” Rēzeknes filiāles vadītāja Jeļena Pentjugova un Biznesa klientu apkalpošanas menedžere Evita Bacule-Treščilova pateicās ilggadējiem sadarbības partneriem RSEZ SIA „Verems” un ZS „Zelmeņi”.
 • Lielākos sadarbības partnerus sveica arī AS „Rēzeknes Dzirnavnieks” vadītājs Arvīds Zelčs un BTA Ziemeļu reģiona direktora vietniece Rita Kurmeļova.

 FOTOGALERIJA

Madara Ļaksa,
Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0