Gada mājražotājs- 2017

Publicēts 18.01.2018

Individuālais komersants „Jukonm” atrodas Kaunatas pagastā. Īpašnieks Juris Brolišs vērtēšanas komisiju iepazīstināja ar uzņēmumu un tā tapšanas vēsturi, kā arī ar iemesliem, kas rosināja nodarboties ar zivju kūpināšanu. Saimnieks pastāstīja, ka vairākus gadus strādājis ārzemēs, kur nodarbojies ar dzesēšanas un aukstumiekārtām, taču nesaredzot savu nākotni svešatnē, atgriezies un plānojis veidot savu uzņēmumu nozarē, kuru iepazinis un darbojies ārzemēs. Topošā uzņēmuma nosaukuma izvēli zināmā mērā arī noteica nozare, proti, nosaukuma pirmā daļa „Ju-„ ir paņemta no īpašnieka vārda Juris, savukārt nosaukuma daļa „-kon-” no vārda „kondicionieris”, bet pēdējais burts nosaukumā „-m” esot saimnieka sievas vārda pirmais burts. Dzīve ieviesusi savas korekcijas un bizness ievirzījās citās sliedēs, kur iedzīvinājās jaunības dienu sapnis – nodarboties ar zivīm. Tā tika uzsākta zivju kūpināšana, bet atmesta doma attīstīt aukstumiekārtu biznesu. Šobrīd uzņēmums piedāvā savu pakalpojumu atsevišķiem pasūtītājiem, kā arī pieņem tūristu grupas.

Uzņēmuma teritorijā ir ierīkota zivju kūpinātava, kurā vienlaicīgi iespējams nokūpināt ap 50 kg zivju, blakus kūpinātavai ir izveidota atpūtas vieta – galds un soli, kur parasti notiek zivju degustācija. Nelabvēlīgāku laika apstākļu gadījumā, uzņēmums viesus uzņem speciāli tam paredzētā klētiņā (vienlaicīgi tajā uzturēties var līdz ~ 20 cilvēkiem). Nākotnē iecerēts izveidot atsevišķu zivju tīrīšanas ēku.
DSC_0099 DSC_0083 DSC_0073 DSC_0071 DSC_0068 DSC_0070

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0