17. augusta rītā 25 Rēzeknes novada Izglītības pārvaldes atbalstītā projekta “Ezeru zemes stāsti” dalībnieki pulcējās Feimaņu pagasta centrā, lai dotos uz Garkalnu piedzīvojumu parku. Projektu realizēja biedrība ,,Austrumlatvijas radošo iniciatīvu centrs”.
Šķēršļu trases pārvarēšana kokos augstumā bija īpašs piedzīvojums, fizisko un morālo spēku pārbaudījums, toties ārkārtīgi aizraujošs un azartisks! Zināšanas par dzīvo pasauli papildinājām Daugavpils Universitātē bioloģijas zinātņu doktora, profesora Artūra Škutes vadībā. Iepazināmies ar vides izpētes un ķīmijas laboratorijām, jaunākajām pētniecības metodēm un ierīcēm, mobilajām ūdens pētniecības laboratorijām. Redzējām, kā tiek paņemti ūdens paraugi no ļoti liela dziļuma un kā tas tālāk tiek pētīts. Lielu interesi skolēnos izraisīja aparatūra, ar kuras palīdzību var noteikt jebkura dzīva organisma DNK un līdz ar to tā piederību konkrētiem tuvākiem radiniekiem. Daugavpils zoodārzā bija iespēja aplūkot daudzveidīgas dzīvnieku sugas un uzzināt ko vairāk par tām. Vissiltākās emocijas dalībniekos izraisīja tikko dzimušie svešzemju kāmīši dažu centimetru garumā. Skolēnos īpašu interesi un tad emocionālu pēcreakciju izraisīja trīs dažāda lieluma un krāsas čūskas. Uz jautājumu “vai viņas kož?”, saņēmām gides atbildi: “Nē, nekož, bet nožņaudz tos, kas grib tās patraucēt ”. Tālāk dalībnieki saņēma detalizētu skaidrojumu, cik svarīgi ievērot noteikumus saskarsmē ar dzīvniekiem. Projekta laikā liela uzmanība tika veltīta vides aizsardzības jautājumiem, un dalībniekiem bija iespēja redzēt atpūtnieku bezatbildību, atstātus aiz sevis atkritumus Feimaņu ezera krastā. Dodoties projām, piestiprinājām Dabas aizsardzības pārvaldes akcijas zīmi ,,Ko atnesi, to aiznes!”. Protams, ka projekta laikā neiztikām bez daudzveidīgām, interesantām fiziskām un intelektuālām aktivitātēm. 20. augustā Feimaņu pagastā pie skolas ieradās Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāvji ar varenu Āpša kungu priekšgalā. Viņš komandām vadīja ļoti interesantas un izglītojošas vides spēles. Komandas sacentās loka šaušanā, kāpšanā “Everestā”, demonstrēja iemaņas dažādu punktu atrašanā pēc azimuta. Bija jāiemācās arī iekurt ugunskuru bez sērkociņiem vai šķiltavām, komandas sacentās volejbola spēlē. Kā ekskluzīva aktivitāte šogad dalībniekiem tika piedāvāta komandu sacensība maskās ar zobeniem “Archery Tag”. Lai tā varētu notikt, dalībniekiem pusstundu pirms spēles bija cītīgi jāapgūst jaunas prasmes un tikai tad varēja sākties šīs azartiskās un ļoti interesantās sacensības!
Noslēgumā dalībnieki klātesošos priecēja ar pašu sagatavotiem priekšnesumiem – spēlēja mūzikas instrumentus, dejoja, tika demonstrēts mākslas vingrošanas priekšnesums. Visas aktivitātes, notikumi un piedzīvojumi tika iemūžināti no augšas ar dronu. Noslēguma dienā darbojās lauku virtuve, kura cienāja gan dalībniekus, gan ciemiņus, kas bija ieradušies uz pasākumu. Par garšīgiem ēdieniem sirsnīgs paldies biedrības praktikantēm- Laurai Kudrjavcevai, Aleksandrai Tičko, Kristīnei Punculei, Jūlijai Tumanovskai!
Par iespēju realizēt projektu – izdzīvot dinamiskas, izglītojošas, sportiskas aktivitātes, sirsnīgs paldies Rēzeknes novada Izglītības pārvaldei, Jaunatnes lietu speciālistam Aivaram Mežatučam, Feimaņu pagasta pārvaldniecei Anitai Verčinskai, skolas direktorei Ainai Drikšņai, Dabas aizsardzības pārvaldei, Mārim Rumakam, Guntim Peļņam, Anitai Liepiņai, Oskaram Bulim un, protams, aktīvajiem projekta dalībniekiem! Visiem vēlu veiksmīgu un radošu jauno mācību gadu!
Projekta vadītājs Māris Kudurs