Par tradicionāliem pasākumiem skolās ir kļuvusi dažādu drošības jautājumu aktualizēšana. Šogad Kaunatas vidusskolā audzināšanas stundās audzinātāji pārrunāja dažādas situācijas, kad nepieciešama drošības dienestu iesaistīšana, noteikumus, kas jāievēro, lai pasargātu sevi bīstamās situācijās, aktualizēja nepieciešamos tālruņu numurus. Paralēli notika arī tikšanās un meistardarbnīcas.
Tā kā aizvien aktuālāka un pieejamāka kļūst dažādu krāsvielu izmantošana arī bērnu ikdienā, tad Cosmos workshop meistardarbnīcā ar krāsu aerosoliem, ko vadīja mākslinieks Jevģēnijs, tika pārrunāti nosacījumi, kas jāievēro, lai neapdraudētu savu vai līdzcilvēku drošību. Nodarbības laikā skolēniem bija arī iespēja radīt brīnišķīgus darbiņus par kosmosa tēmu –katram sanāca savs unikāls kosmoss. Daudzi izvēlējās apgleznot savus krekliņus ar aerosolu krāsām, tāpēc tagad Kaunatas vidusskolas ikdienā ir vērojami arī topošo dizaineru radīti apģērbi.
Sākumskolas klasēs audzinātājiem talkā nāca VUGD pārstāvis Oļegs Poskrjobiševs, kurš vadīja mācību stundu par ugundrošību, tās ievērošanu, riskiem, kā arī pastāstīja bērniem par ugunsdzēsēja profesiju, tās ikdienu, izmantojot piemērus no savas profesionālās pieredzes. Daudziem bija jautājumi par uguns bīstamību, lielākajiem bija jautājumi arī par profesijas niansēm. Noslēgumā katrs saņēma dāvanu no VUGD – krāsojamu grāmatiņu ar svarīgu informāciju par uzvedību ugunsgrēka gadījumā.
Ikdienā mūs apdraud ne tikai dabas stihijas, ķīmiskas vielas, bet arī līdzcilvēki, tāpēc 7.-11. klasēm notika tikšanās ar juristi Helēnu Stepuli, kura uzsvēra ikviena Latvijas iedzīvotāja tiesības uz cilvēktiesībām atbilstošu vidi. Sarunu laikā juriste izskaidroja Latvijas Satversmes atsevišķus jautājumus, kas skar ikviena drošību sabiedrības vidē, pieskārās tēmai par pienākumiem, kas nodrošina harmonisku līdzāspastāvēšanu, ja tiek ievēroti. Daudzi skolēnu jautājumi skāra arī tiesības ģimenē, pasākumos, uz kuriem Helēna Stepule labprāt atbildēja. Tāpat daudziem bija iespēja tuvāk iepazīties ar jurista profesiju, tās pieejamību.
Vecāki sargā savus bērnus jau kopš dzimšanas, pakāpeniski viņiem talkā nāk arī izglītojošās iestādes, piesaistot institūcijas, kas nodrošina drošu vidi valstī. Kopīgiem spēkiem tiek audzināti sabiedrības locekļi, kuri gan pratīs sevi pasargāt, gan arī sev apkārtējo līdzcilvēku vidi.
Foto un teksts: Ināra Paramonova