Aicina uz mācībām “Kopīgais un atšķirīgais dažādu tautu kalendāro svētku ciklā un ieražās”

Publicēts 28.01.2019

Sestdien un svētdien, 2019. gada 9. un 10. februārī Rēzeknes novada pašvaldības mazajā zālē (Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā 95A) valsts un pašvaldību, kultūras un izglītības iestāžu darbinieki, biedrību un nodibinājumu pārstāvji, kā arī visi interesenti, kuru ikdienas darbs saistīts ar dažādu tautību cilvēkiem, aicināti piedalīties bezmaksas apmācībās “Kopīgais un atšķirīgais dažādu tautu kalendāro svētku ciklā un ieražās”. Divu dienu apmācības notiks no plkst. 11.00 līdz 17.00.

Kultūras mantojums ietver sevī garīgas un materiālas vērtības, kas nozīmīgas tautai, tās kultūras identitātei un sastāv no uzkrātu resursu kopuma, kas saņemti mantojumā no pagātnes un kas, neatkarīgi no piederības, indivīdu un sabiedrības uztverē tiek uzskatīti par vērtību, pārliecības, zināšanu, tradīciju atspoguļotājiem un paudējiem.

Mācību programmā tiks iepazīts dažādu tautu kultūras mantojums – apskatīta šo tautu kultūras telpa, tautu nacionālo svētku un tradīciju īpatnības, gan līdzīgās, gan atšķirīgās paražas. Lielu uzmanību paredzēts pievērst svētkiem un svinamām dienām, gadskārtu ieražām, ar tām saistītajai folklorai, ēdieniem.

Lekcijas vadīs Indra Čekstere, etnogrāfe, doktora grāda pretendente latviešu folkloristikā.

“Tautas kalendārās un ģimeņu godu tradīcijas, ieražas un ar tām saistītā tautas daiļrade, kā arī materiālā kultūra, atspoguļo vienotu dzīves uzskatu kopumu, sabiedrības akceptētas dzīves uzvedības normas un garīgās izpausmes. Gadsimtos Latvijā radušās tradīcijas dzīvot saskaņā ar dabas norisēm, gadalaiku maiņām, secīgi organizējot darbus, lai nodrošinātu savu dzimtu un ģimeni ar visu dzīvei nepieciešamo, vienlaikus saudzējot dabu, kura cilvēkam nodrošina līdzekļus dzīvošanai. Cieņa pret katru dzimtas locekli, darbs, kopīgi svētki – tās ir lietas, kas svarīgas katrai tautai. Dažādu, citiem grūti izprotamu tradīciju rašanās saistīta ar katras tautas dzīves telpu, dabas apstākļiem, vēsturi, kas radījuši vienu vai otru atšķirīgu izpausmi. Tomēr vienojošais – laimīga, piepildīta un veselīga cilvēka dzīve, dzimtas turpināšana, tīra, sakopta vide, dabas augļu izmantošana, prieks par pasauli, garīga bagātināšanās vieno visus cilvēkus uz pasaules. Tāpēc ir svarīgi, iepazīstot atšķirīgo tautas kultūras mantojumu, rast un cienīt vienojošo, kas sniedz sapratni un savstarpēju cieņu starp dažādām tautām un to kultūrām,” par mācību tēmu stāsta I. Čekstere.

Apmācības ir bezmaksas. Vietu skaits ir ierobežots!

Mācību kursa “Kopīgais un atšķirīgais dažādu tautu kalendāro svētku ciklā un ieražās” lekcijās aicināts pieteikties ikviens interesents, kurš vēlas pilnveidot savu personīgo un profesionālo pieredzi, saskarsmes prasmes un zināšanas sadarbībai ar Latvijas dažādu tautību kopienām un sociālo grupu cilvēkiem.

Aicina apmācībām pieteikties, zvanot Marijai Dubickai – mob. tālr. 29414010 vai Anitai Matisanei – mob. tālr. 29678406.

Apmācības norisināsies projekta „Latvian Culture Ambassadors Academy 1” ietvaros, ko īsteno biedrība “Sadarbības platforma” sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā.

Papildu informācijai: Lauma Celma
T. 29822258
E. celma.lauma@gmail.com

http://www.sadarbibasplatforma.lv/

https://www.facebook.com/sadarbibasplatforma/

https://www.draugiem.lv/sadarbibasplatforma/

https://twitter.com/sadarbibasplatf

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0