Apkopoti projektu konkursa “Atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai Rēzeknes novadā” 2018. gadā rezultāti

Publicēts 22.10.2018

2018. gadā nodibinājuma “Lauku ekonomikas attīstībai Rēzeknes novadā” (LEARN) organizētajā projektu konkursā “Atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai Rēzeknes novadā” tika iesniegti 26 biznesa projektu pieteikumi. Lai izvērtētu finansējuma piešķīrumu uzņēmējdarbības ieceru realizēšanai, tika izveidota projektu vērtēšanas komisija piecu cilvēku sastāvā:

  • Ineta Elksne, Biedrības „Rēzeknes rajona kopienu partnerība” izpilddirektore,
  • Skaidrīte Baltace, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Rēzeknes biznesa inkubatora vadītāja,
  • Vita Pučka, AS „Attīstības finanšu institūcija ALTUM” Latgales reģiona vadītāja,
  • Guntis Rasims, Rēzeknes novada domes deputāts, Izglītības, kultūras un sporta jautājumu pastāvīgās komitejas priekšsēdētājs,
  • Žanis Jesko, biškopības saimniecības “Dzipšļi” īpašnieks.

Šī gada projektu konkursam sākotnēji tika paredzēti 28 000,00 euro, taču izvērtējot iesniegtos projektu pieteikumus un to ieviešanas pienesumu novada ekonomikas stiprināšanā, konkursa budžetā no nodibinājuma LEARN līdzekļiem tika novirzīti vēl 2 811,16 euro.

Projektu vērtēšanas gaitā divi atbalsta pretendenti atsauca savus pieteikumus.

Vērtēšanas komisija pieņēma lēmumu piešķirt finansējumu 30 811,16 eiro apmērā 11 projektu pieteikumu īstenošanai. Seši finansējuma saņēmēji savu saimniecisko darbību tikai uzsāks un pieci attīstīs jau esošo uzņēmējdarbību. Biznesa idejas tiks ieviestas Kaunatas, Griškānu, Vērēmu, Bērzgales, Stružānu, Lendžu, Dricānu, un Gaigalavas pagastā. Savukārt, skatoties tautsaimniecības nozaru griezumā, tiks sekmēta tādu nozaru attīstība kā pārtikas ražošana (konditorejas izstrādājumu ražošana un kafijas grauzdēšana), šūšanas un dizaina pakalpojumi, foto pakalpojumi, mūzikas ierakstu pakalpojumi, jaunzirgu apmācīšana un jātnieku sporta attīstīšana, malkas skaldīšana un mežizstrāde, kā arī tūrisms un amatniecība.

Informācija par LEARN projektiem 2018. gadā

 

Daina Butlere,
Nodibinājuma LEARN izpilddirektore

 

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0