Aicina uz pieredzes apmaiņas braucienu topošos un esošos uzņēmējus

Publicēts 29.11.2018

Izglītības – uzņēmējdarbības kontaktpunktu komercdarbības speciālisti aicina uz pieredzes apmaiņas braucienu topošos un esošos uzņēmējus, lai smeltos pieredzi no veiksmīgiem uzņēmējiem Rēzeknes novadā.

Pieredzes apmaiņas brauciens notiks 7. decembrī. Braucienam lūdzam pieteikties līdz 4. decembrim – sūtot e-pastu uz sanita.zunda@rezeknesnovads.lv vai zvanot pa tālruni 25740422.

Programmā:

Biškopības saimniecība “Dzipšļu medus” – saimniecībā tiek iegūti populārie biškopības produkti – medus, šūnu medus, ziedputekšņi, bišu maize, vasks, propoliss. Taču papildus minētajiem tradicionālajiem biškopības produktiem “Dzipšļu medus” savā sortimentā ieviesis tādus vērtīgus jauninājumus kā atvākojumi medū un propolisa sedziņa. Pielietojot zinātnē un pētniecībā balstītu inovatīvu pieeju gala produkta radīšanā, saimniecības īpašnieks Žanis Jesko pats ir uzmeistarojis vairākas biškopības produkcijas iegūšanai nepieciešamās profesionālās iekārtas: saules vaska kausētava, dekristalizators, ziedputekšņu kalte, tvaika vaska spiede.

Viesu nams “Stikāni” – putnu vērošanas informācijas centrs. Savu pirmo sezonu viesu nams atklāja 2018. gada pavasarī. Viesu māju “Stikāni” apsaimnieko uzņēmums SIA “Dabas tūres”, kas piedāvā putnu vērošanu un citas dabas izziņas tūres gida – dabas speciālista pavadībā.

Viesu nams atrodas Orenīšu dīķu krastā un iekļaujas Lubāna mitrāja kompleksā, kas Eiropas un arī pasaules mērogā ir unikālā dabas teritorija. Te konstatētas 236 putnu sugas, no tām 87 ir Eiropā apdraudētas sugas. Savukārt vairāk kā 180 putnu sugas Lubāna mitrāju izvēlējušās kā ligzdošanas vietu. Pavasara migrācijas laikā Lubāna mitrājā vienlaicīgi uzturas ap 23 000 ūdensputnu.

Lauku sēta “Strautiņu mājas” – saimniece Sarmīte Stepiņa, kas ir pazīstama arī kā TV šova “Īstās latvju saimnieces” dalībniece, savā lauku sētā piedāvā dažādus tūrisma pakalpojumus. Kā viens no saistošākajiem piedāvājumiem ir pēc sentēvu receptēm gatavotu lauku labumu degustācija un jo īpaši lielu popularitāti ir iemantojušas Sarmītes gatavotās garšīgās putraimu asinsdesas. Interesanta aktīvās atpūtas iespēja ir lāzerbiatlons, ko var izmēģināt lauku sētas “Strautiņu mājas” lāzertag laukumā.

SIA “Puordare” – uzņēmuma īpašniece Ingūna Semule ir izveidojusi sociālo uzņēmumu, kura piedāvājumā ir savdabīgi pakalpojumi un ražojumi. Te ir pieejami sietspiedes pakalpojumi, papīra liešanas darbnīcas, bišu vaska drāniņu darbnīcas bērniem un jauniešiem, dažāda izmēra un veida maisiņi, kas šūti otrreizēji izmantojot audumus. Lielā mērā uzņēmuma darbības filozofija balstīta “Zero waste” pieejā, kas vērsta uz videi draudzīgu un ilgtspējīgu saimniekošanu.

Velga Sarmule – mājas kārumu – saldējumu un konditorejas izstrādājumu ar brendu „Cukurella” ražotāja. 2018. gadā Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra organizētajā konkursā “Laukiem būt” kategorijā “Lauksaimniecības produkcijas pievienotās vērtības radīšana (tai skaitā mājražošana un maza apjoma pārtikas pārstrāde)” Velgas biznesa ideja ieguva 1. vietu. Tāpat finansiālu atbalstu savas uzņēmējdarbības attīstībai Velga Sarmule šogad guva arī startējot nodibinājuma “Lauku ekonomikas attīstībai Rēzeknes novadā” projektu konkursā.

Sanita Zunda,
Izglītības – uzņēmējdarbības kontaktpunkta komercdarbības speciāliste

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0