Apstiprināts Rēzeknes novada pašvaldības 2014.gada budžets

Publicēts 24.01.2014

24.janvāra Rēzeknes novada domes ārkārtas sēdē vienbalsīgi tika apstiprināts Rēzeknes novada pašvaldības budžets 2014.gadam. Pamatbudžeta ieņēmumi paredzēti 29 223 985 EUR apmērā, savukārt pamatbudžeta izdevumi – 38 504 466 EUR. Starpību, kas ir 9 280 481 EUR veido naudas līdzekļu atlikums 3 152 019 EUR apmērā un aizņēmumi – 6 128 462 EUR.

Salīdzinot ar 2013.gadu, Rēzeknes novada pašvaldības ieņēmumi ir palielinājušies par 1 487 835 EUR. Ieņēmumu palielinājumu galvenokārt veido finanšu pieaugums no Pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fonda 602 363 EUR apmērā, iedzīvotāju ienākuma nodokļa iemaksu palielinājums 76 854 EUR apmērā, nekustamā īpašuma nodokļu ieņēmumu palielinājums par 42 062 EUR, kā arī mērķdotācija projektiem.

Kā pastāstīja Rēzeknes novada pašvaldības izpilddirektors Jānis Troška, izstrādājot 2014.gada budžetu, prioritāšu augšgalā likta Eiropas Savienības fondu apguve: „Šogad tiks turpināts pērn iesāktais projekts „Rēzeknes novada pašvaldības vidusskolu infrastruktūras attīstība”, kurā Rēzeknes novada pašvaldības līdzfinansējums būs vairāk nekā trīs miljoni EUR, savukārt kopējās projekta attiecināmās izmaksas – 11 516 046,71 EUR.” Jāatzīmē, ka projekta ietvaros paredzēts izveidot četrus izglītības uzņēmējdarbības kontaktpunktus, kā arī pielāgot telpas skolēnu mācību ražošanas uzņēmumu izveidei četros novada nozīmes attīstības centros: Maltā, Kaunatā, Dricānos un Nautrēnos.

Iezīmējot jauno budžeta gadu, J.Troška uzsver: „Pirmo reizi kopš novada izveidošanas, tas ir, pēdējo piecu gadu laikā, esam spējuši rast iespēju algu pieaugumam, un tas apliecina, ka esam sākuši iziet no krīzes. Tāpat ir audzis arī pagastu pārvalžu budžeta grozs.”

Pēc budžeta apstiprināšanas, Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs pateicās pašvaldības administrācijai un pagastu pārvaldēm par ieguldīto darbu, izstrādājot jauno budžetu: „Īpašs paldies jāsaka pagastu pārvalžu vadītājiem, kuri budžeta izstrādē iesaistīja arī sava pagasta iestāžu – skolas, pirmsskolas izglītības iestādes, kultūras nama un bibliotēkas – vadītājus, jo tieši viņiem vislabāk zināms, kuriem darbiem budžeta līdzekļi jāatvēl vispirms. Prieks, ka mēs spējam strādāt kā komanda.”

Madara Ļaksa,
Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste