Projekta „Latvijas skolas soma ” ietvaros Sakstagala Jāņa Klīdzēja pamatskolā viesojās izzinoši- radošā „Namdara darbnīca” ar programmu „Koka daudzveidīgā dzīve”. Programmā- interaktīva nodarbība par Latvijā augošiem kokiem, tradicionālo instrumentu izmēģināšana kopā ar meistariem un darbošanās ar senajiem koka spēļu rīkiem.
Jau senos laikos cilvēki novēroja, ka dažādu sugu kokiem ir dažādas īpašības. Dažiem koksne ir ļoti cieta, citiem tā ir mīksta un lokana. Lektore skolēniem pastāstīja, ka šīs īpašības ietekmē, kādam nolūkam koku izmantos. Bija iespēja arī pašiem pārliecināties par koksnes dažādību. Uzzinājām, ka cilvēkiem tiek doti koku vārdi un uzvārdi, arī mūsu skolā tādi bija: Laura un Lauris. Sasmaržoja koka smaržu, saklausīja kā skan koks un secināja, ka koks nav tikai malka.
Mūsu senčus ar kokiem saistīja īpašas attiecības. Koks nebija tikai materiāls- lietas koks. Tam bija dziļa jēga latviešu izpratnē par pasauli. 1.- 4.kl. un 6.klases skolēniem bija iespēja iepazīties ar senajiem darbarīkiem, kurus izmantoja strādājot ar koku. Bērni ,darbojoties ar zāģi, pārliecinājās, ka malkas zāģēšana senatnē bija smags darbs. Mizojot ar slīmestu, skolēni izgatavoja skaistu skaidu izstrādājumu. Cērtot ar cirvi un grebjot ar kaltu, tapa puķu trauks, kuru varēs izmantot skolas apkārtnes izdaiļošanai. Bērniem darbošanās radīja lielu interesi un sagādāja prieku. Visvairāk patika taisīt skaidu izstrādājumus, zāģēt, spēlēties ar koka rotaļlietām, staigāt ar „koka kājām”, bet visvairāk patika cīnīties uz baļķa.
Iegūtās zināšanas un prasmes noderēs mācību procesā, palīdzot tētim, koku pētīšanā, atrodoties mežā un nākotnē celtniecībā.
Sakstagala Jāņa Klīdzēja Sākumskolas skolotājas Anita Kudļa, Rasma Pudule