31. oktobrī un 1. novembrī aicinām uz izstādi “Rēzeknes Uzņēmējs”!

Publicēts 27.10.2014

Rēzeknes Uzņēmēju biedrības rīkotā ikgadējā izstāde – gadatirgus “Rēzeknes Uzņēmējs” šogad pulcēs vairāk nekā 70 ražotājus, amatniekus un pakalpojumu sniedzējus no Latgales un citiem novadiem.  Izstāde Rēzeknes 2. vidusskolas sporta kompleksā (Pulkveža Brieža ielā 28) darbosies divas dienas – piektdien, 31. oktobrī no plkst. 11 līdz 18 un sestdien, 1. novembrī no plkst. 9 līdz 15. Ieeja izstādes apmeklētājiem būs bez maksas.

Kā jau ierasts, izstādē iecerētas pārtikas uzņēmumu degustācijas, būs iespēja iegādāties gan rotas un keramiku, gan adījumus, kažokādas un kokamatniecības izstrādājumus. Vairāki izstādes dalībnieki piedāvās saimniecībā noderīgas lietas, uzkopšanas līdzekļus, informēs par mēbeļu izgatavošanu, apdrošināšanas, informācijas tehnoloģiju un citiem pakalpojumiem.

Iepriecina tas, ka ar katru gadu palielinās vietējo dalībnieku skaits izstādē. Šogad varēs iepazīties ar vairākiem jaundibinātajiem uzņēmumiem, piemēram, “RIMORA”, kas piedāvās mājas pankūkas, “Mini Coffee shop”, kuri īpaši aprīkotā automobilī gatavo garšīgu kafiju un tēju, “Labsajūtas studijas” Figura Line masāžas pakalpojumiem, “CityPrint” poligrāfijas pakalpojumiem, arī ar eko veikalu “Zaļais”, kas tikai šoruden sācis darboties Rēzeknē. Izstādes dalībnieki varēs apskatīt un iegādāties Rēzeknē šūtos bērnu un zīdaiņu apģērbus, ko rādīs uzņēmums “EcoEmi”.

Izstādē aicināti piedalīties arī Rēzeknes 1. vidusskolas skolēnu mācību uzņēmuma “Ecotoys.id.lv” jaunieši, kuri izgatavo oriģinālas koka rotaļlietas, suvenīrus un sadzīves priekšmetus. Tas ir labs jauniešu nodarbinātības un skolēnu mācību uzņēmumu piemērs, kas atzinīgi novērtēts arī nesen notikušajā Karjeras nedēļā.

Rēzeknes Uzņēmēju biedrības uzņēmumi būs pārstāvēti vienotā ekspozīcijā, lai parādītu pašu pilsētā ražotās preces un pieejamos pakalpojumus, piemēram, bērza saplākšņa ražotnes “Verems” un linu fabrikas “Baltiks East” produkciju u.c., bet vairāki uzņēmumi izstādē piedalās ar plašākām ekspozīcijām, t.sk. Rēzeknes Gaļas kombināts, alus ražotne “DFD”, mēbeļu ražotne “Stils”, mācību centrs BUTS, kā arī informācijas tehnoloģiju uzņēmums “MS-IDI”, kas rādīs partnerībā ar Rēzeknes Augstskolu tapušu izzinošu interaktīvu spēli.

Sadarbībā ar Rēzeknes novada pašvaldību šogad izstādē “Rēzeknes Uzņēmējs” organizēts arī lauku labumu tirdziņš, kur piedalīsies zemnieku saimniecība “Lukstiņmājas” no Ozolmuižas pagasta ar skābētiem kāpostiem, zemnieku saimniecība “Ķirši” no Lendžu pagasta ar āboliem, bumbieriem un ābolu sulu, zemnieku saimniecība “Priedaine” no Sakstagala pagasta ar smiltsērkšķu produkciju un zemnieku saimniecība “Lapsiņas” no Sakstagala pagasta ar paipalu olām.

Rēzeknes pilsētas un novada amatnieku darinājumus izstādes apmeklētājiem piedāvās Tautas lietišķās mākslas studija “Dzīpariņš” un Rēzeknes Pensionāru sociālo pakalpojumu centrs, kokamatnieki Anita Baškirova no Rēzeknes un Edgars Matisāns no Sakstagala pagasta, rokdarbnieces Ruta Rancāne un Valentīna Svarinska, slēpju izgatavošanas meistars Uldis Pildigovičs, keramiķi Anatolijs Vituškins, Juris Krompāns, zemnieku saimniecība “Apkalnmājas”.

Izstādē būs arī vairāki Latgales reģiona uzņēmumi, t.sk. Felicianovas rūpnīca “Polimērs”, kas piedāvā siltumnīcas un citu saimniecībā noderīgu aprīkojumu, modes salons “LAGU” no Kārsavas, zemnieku saimniecība “Kurmīši” ar zāļu tējām un Vallija Ižika ar aitu vilnas spilveniem no Krāslavas novada. Izstādes apmeklētājiem būs iespēja nogaršot un iegādāties arī lauksaimniecības kooperatīva “Viļāni” piena produktus, zemnieku saimniecību “Dīķmalas” no Baltinavas un “Kalni” no Preiļu novada mājas vīnu, Vinetas Silaunieces mājas maizi un kūpinājumus un Māra Mača biškopības produkciju no Balvu novada.

Izstādes apmeklētāji ir iecienījuši kūpināto zivju produkciju, ko šogad piedāvās gan jau ierastie izstādes dalībnieki “Stubiņš” no Klapkalnciema, gan arī “Reinis B” no Lapmežciema. Būs iespēja degustēt un nopirkt Vidzemes sierus un Straupes maizi, kā arī svaigu maizīti no Donas, Bekubodes un Hanzas maiznīcas ceptuvēm, Lazdonas piensaimnieka gardumus, “Skrīveru saldumus”, “Saldās formas” konfektes, Baldones gaļas kūpinājumus un uzņēmuma “Niķis” produkciju no Jēkabpils, kā arī zemnieku saimniecības “Krišjāņi” lauku labumus no Bauskas novada. Inese Mangule no Pārgaujas novada izstādē piedāvās ne vien iecienītos sēkliņu maisījumus, bet arī dos pagaršot Patriotiskos Plāceņus no zirņiem.

Izstādē būs pārstāvēti uzņēmumi MERIDA-LATVIJA, Datu tehnoloģiju grupa, Šveices produkts, Iecavnieks&co, MarLeo, AVON, Venden, Mary Kay, Materm, rotu meistari un amatnieki Edgars Skulte, Ināra Avota, Ivars Fūrmanis, Jevgeņija Maļecka, Vjačeslavs Maslovs, Igors Pogodins, Irīna Jasūne, apdrošinātāji SEESAM Latvija, BTA Insurance Company SE, Baltijas apdrošināšanas nams un BALTA.

Tā kā izstāde šogad tiek rīkota Rēzeknes Biznesa dienu ietvaros un 30. oktobrī norisināsies Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Latvijas – Lietuvas – Baltkrievijas pārrobežu projekta B2B uzņēmēju forums, izstādē piedalīsies arī Baltkrievijas un Lietuvas uzņēmēji.

Šogad par radošām aktivitātēm izstādes apmeklētājiem gādās Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola un Latgales žurnāls A12, savukārt fotogrāfs Aleksandrs Lebeds darbosies online fotostudijā, kur ikvienu izstādē tapušo bildi interesenti varēs izdrukāt un iegādāties.

Izstādes ietvaros, kā jau ierasts, notiks Biznesa vakars, kurā Rēzeknes pilsētas pašvaldība sveiks šogad veiksmīgākos Rēzeknes uzņēmējus, piešķirot “Gada uzņēmēja” apbalvojumus.

Izstādi “Rēzeknes Uzņēmējs” jau piekto gadu pēc kārtas organizē Rēzeknes Uzņēmēju biedrība. Reģionālās uzņēmēju izstādes notiek Valmierā, Cēsīs, Liepājā, arī Daugavpilī. Latgalē šī ir nozīmīga komercizstāde, pasākums Rēzeknē tiek rīkots sadarbībā ar Rēzeknes pilsētas un novada pašvaldībām. Pēc aptuvenām aplēsēm divu dienu laikā izstādi parasti apmeklē ap 1500 rēzekniešu un viesu.

Sagatavoja Skaidrīte Baltace
Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) koordinatore Latgales reģionā,
Rēzeknes Uzņēmēju biedrības valdes locekle

Papildus informācija:
Rēzeknes Uzņēmēju biedrība
tālrunis 20221185
e-pasts reub@inbox.lv

www.reub.lv

Afiša_Rēzeknes_uznemejs_2014

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0